http://yle.fi/uutiset/lapset_syovat_lunta_nalkaansa__yle_uutiset_bekaan_laaksossa_syyrialaispakolaisten_leirilla/7743213
Kannattaisko pyssyyn tarttuvien ajatella hieman uudestaan minkä edestä sotii.
Sama se vastapuoli, mistä ne sotii, telttojen tonteista vai mistä???
Kannattaisko pyssyyn tarttuvien ajatella hieman uudestaan minkä edestä sotii.
Sama se vastapuoli, mistä ne sotii, telttojen tonteista vai mistä???
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mikä oikeuttaa USAn kouluttamaan sotilaita Syyriassa/Syyriaan. Alkaa maailmanNatsin touhut menemään todella kaksinaamaiseksi.
Syyriassa soditaan lähinnä vallasta, kaikki haluaa valtaa.
Israel haluaa perustaa alueelle SUUR ISRAELIN.
ISRAELIN ILMAVOIMAT TASOITTAVAT ISIS TERRORISTEILLEEN TIETÄ DAMASCUKSEEN JA LIBANONIIN.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1421630010324.html
Israel teki sunnuntaina helikopteri-iskun Syyriaan Hizbollah-järjestöä vastaan. Uutistoimisto Reutersin mukaan iskussa kuoli kuusi henkilöä.
Libanonin Hizbollahia lähellä olevan lähteen mukaan iskussa kuoli järjestön edesmenneen johtajan, Imad Moughniyahin, parikymppinen poika Jihad.
Lähteen mukaan kuolleiden joukossa oli myös Hizbollah-komentaja Mohammed Issa.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1421636739585.html
Terroristijärjestön varsinainen kohde on Libanonin Hizbollah, jonka se haluaisi kukistaa.
Terroristijärjestö Isis on Telegraphin mukaan viime aikoina värvännyt ja harjoituttanut taistelijoita Syyrian ja Libanonin välisen rajan tuntumassa. Lounais-Syyriassa sijaitseva Qalamounin alue on sotilaallisesti tärkeä Syyrialle, mutta se saattaisi pahimmassa tapauksessa toimia myös rajanylityspaikkana terroristeille