Länsimainen yhteiskunta on saatanallinen kultti

Länsimainen yhteiskunta on saatanallinen kultti

Ohessa käännökseni fil.tri Henry Makowin 16.1.2015 nettisivullaan http://henrymakow.com/ julkaisemasta artikkelista ”Ten Signs Western Society is a Satanic Cult” eli ”Kymmenen merkkiä siitä että läntinen yhteiskunta on saatanallinen kultti”.

1. Jäsenyys pidetään salassa. Kultin todellisia tavoitteita ei kerrota (ihmisten riistäminen ja orjuuttaminen). Sen sijaan ihmisiä petetään ylevältä kuulostavilla latteuksilla. Johtajat valehtelevat rutiininomaisesti ihmisille sodista, salamurhista ja lavastetuista hyökkäyksistä. Nämä false flag –hyökkäykset ovat eräänlaista joukkojen aivopesua, missä halutaan kohdentaa sympatiaa väitetyille uhreille ja vihaa väitetyille rikoksentekijöille.

2. Kultin symboleja on kaikkialla ja sen monumentteja (obeliskeja) on monissa kaupungeissamme. Illuminaattiin liittyviä kuva-aiheita esiintyy useiden yhtiöiden logoissa. Illuminaatin pankkiirit kontrolloivat useimpia pankkeja.

3. Jumalaa ja ajatusta universaalista älystä ja suunnittelusta tukahdutetaan. Jumalan ja omantunnon sijaan meidän tulee totella kulttijohtajia ja heidän neuvonantajiaan. Jumalaan uskovia vainotaan. Kieltämällä jumalallisen sielumme he määrittelevät meidät eläimiksi, joita voidaan kasvattaa kuin karjaa ja teurastaa huonommat yksilöt pois. He rohkaisevat meitä tutkimaan ja tyydyttämään eläimellistä luontoamme.

4. He yrittävät muuttaa luonnon sääntöjä ja rohkaisevat luonnotonta ja perverssiä käytöstä. Paras esimerkki on heidän salainen vihansa sukupuolta (maskuliininen ja feminiininen) kohtaan ja heidän rohkaisunsa sukupuolten sekoittamiseen, homoseksuaalisuuteen ja androgyniaan (miesten naismaisuuteen). Lasten opettaminen kokeilemaan seksileluilla ja homoseksuaalisuudella on valtion hyväksymää lasten seksuaalista hyväksikäyttöä. Homoseksuaalisuus on kehityshäiriö. Homoseksuaalisuuden julkinen edistäminen on todiste siitä, että yhteiskunta on siirtynyt pahuuden pimeälle puolelle.

5. He suosivat irtosuhteita ja nimetöntä seksiä alentaakseen ihmisiä eläinten tasolle. He tekevät seksuaalisesta poikkeavuudesta normaalia käytöstä uhmatakseen Jumalaa ja palvellakseen heidän jumalaansa Luciferia. Kultin pakkomielteisen kiinnostuksen seksiin ylittää vain heidän rakkautensa rahaan. Kultti (yhteiskunta) rohkaisee molempia riippuvuuksia ja addiktiivista käyttäytymistä ylipäätään.

6. He yrittävät tuhota avioliiton ja ydinperheen instituutiot, jotta kultti (yhteiskunta) olisi meidän ensimmäinen uskollisuuden kohteemme. Lopulta he haluavat määräysvallan ihmisten lisääntymiseen nähden.

7. He luovat kuvitellun vihollisen, joka uhkaa meitä hyökkäyksellä. He käyttävät tätä tekosyynä poistaakseen ihmisten oikeudet ja luodakseen poliisivaltion, joka kykenee varmistamaan kultin harjoittaman valvonnan.

8. He käyttävät laajaa urkintaa saadakseen ihmisistä kiristykseen tarvittavia tietoja, jotta jokaista yksilöä voitaisiin kontrolloida. Kultti vaatii yhdenmukaisuutta kaikissa asioissa. Ajatusrikollisia hävetään ja heidät karkotetaan.

9. He tukahduttavat totuuden. He käyttävät viihdettä okkultistisena rituaalina alentaakseen ja harhauttaakseen meidät pois todellisuudesta (luomalla vaihtoehtoisen fantasiamaailman). Viihdetaiteilijat ovat usein kultin aivopestyjä agentteja.

10. Yhteiskunta on sairauksien riivaama. Sairaita ihmisiä on helpompi käyttää hyväksi ja kontrolloida. Todellisia parantavia hoitokeinoja ei tuoda julkisuuteen. Keskitytään mieluummin raihnauteen ja heikkouteen kuin siihen, mikä on voimakasta, tehokasta ja terveellistä.

Lopuksi, kultilla on yleensä voimakas Jumalan kaltainen johtaja, kuten Hitler ja Stalin, jonka ratkaisuja ei koskaan kyseenalaisteta.

Me odotamme lännessä yhä tällaisen henkilön ilmaantumista. Kun hän tulee esiin, kultti on täydellinen.

Jouko Pihon kommentti:

Tällainen kulttijohtaja, koko maailman yhteiskunnallinen, poliittinen ja uskonnollinen johtaja, ilmestyy pian maapallon näyttämölle. Hän on olevinaan hyväntekijä ja rauhanmies, mutta todellisuudessa tuleva diktaattori on pahempi kuin Stalin ja Hitler yhteensä. Kuitenkin maailman aivopestyt ihmiset seuraavat miestä kuin järkensä menettäneet ja tahdottomat robotit. Koska he eivät tunne Jumalaa, he eksyvät ja menevät pahasti harhaan.

Johtaja on Antikristus, Raamatun ennalta varoittama Peto, jota ei tule palvoa eikä kumartaa eikä sen pedonmerkkiä tule ottaa.

6

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • + + +

      Se on varmaan joku hellari tai muu hihhuli joka näkee näkyjä ja kuulee ääniä. On käynyt ainakin kerran taivaassa. Uskottelee parantavansa sairaat ja herättävänsä kuolleet. Matkii Jeesusta jne...

      • 666 on lähellä jo

        Aloittaja puhuu Antikristuksesta...hän on täydellinen vastakohta Jeesukselle Kristukselle meidän Herrallemme! se on se 666-merkin vaatija.....älkää otta ko sitä merkkiä...se vaatii oanemaan sen käteen tai otsaan....näin tulee tapahtumaan....älkää ottako.....mutta ne jotka eivät sitä ota eivät voi ostaa eivätkä myydä.....menkää seurakuntiinne jo pian ja etsikää Herra!
        Katso linkkijossa entinen muslimi puhuu asiasta.

        http://www.tv7.fi/vod/player/?program=26187
        http://www.tv7.fi/vod/player/?program=26187


    • Pedotar

      "Kuitenkin maailman aivopestyt ihmiset seuraavat miestä kuin järkensä menettäneet ja tahdottomat robotit"
      Sehän voisi yhtä hyvin olla nainen

    • Unohdit jotain!

      Unohdit, että ne, jotka länsimaita johtavat pankkien ja politiikan kautta, ovat sinun rakastamiasi JUUTALAISIA!

      JUUTALAISIA!
      JUUTALAISIA!

      JUUTALAISIA!
      JUUTALAISIA!

    • Kaikki uskonnot on valhetta ! uskontoja on ollut ja tullut koko ihmiskunnan olemassaolon ajan.
      Nyt vallalla olevat uskonnot kaatuvat ja seuraavan 100-200 vuoden aikana joku "fiksu" keksii taas uuden trendin, jota seuraavat mieleltään heikot.
      Hajotkaa sekopäät !

      • 999

        Äläs höpötä. Ainoa oikea on "Mitättömän ihmeen kirkko".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      66
      5455
    2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      87
      2775
    3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      274
      2551
    4. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2409
    5. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      19
      1924
    6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      234
      1606
    7. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      56
      1241
    8. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      13
      1143
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      88
      1115
    10. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      90
      1106
    Aihe