Pedofiileille NAURETTAVAT tuomiot

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1421546738800.html


Kolme miestä tuomittiin 2-5-vuotiaiden lasten törkeästä seksuaalisesta hyväksikäytöstä. Kaikki heistä saivat alle neljän vuoden tuomion rikoksistaan.

Millainen tuomari kehtaa antaa näin pienet tuomiot noin SAIRAISTA rikoksista?
1364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Törkeä tapaus.

Puuttumattta tähän tapaukseen, niin onhan maailmalla jäänyt useita ns. korkean tason pedofiilirenkaita kiinni. Joukossa lääkäreitä, poliiseja, tuomareita jne.

Äänestä

Jokin on pahasti vinksallaan suomen oikeslaitoksessa.

Äänestä
  • "muutoksen aika" . Se vika syntyi kun Tavja oli pressana.

    Äänestä

Mikäli olen kerännyt oikeaa tietoa, niin kyse saattaa olla huumeisiin sortuneen suomalaisen äidin ja hänen lastensa ajautumisesta heikolle hapelle. Tekijät eivät ehkä ole "ammattipedofiilejä", vaan ovat sekopäisiä huumeista johtuen tms. Tällä erää tekoon ei näyttäisi liittyvän erityistä monikulttuurista värinää, vaikka näin onkin epäilty.

Voin olla väärässäkin yllä, siksikään en laita nimiä esille.

Mitä rangaistuksiin tulee, niin kaipa ne kohtuullisesti vastaavat tekoja, koska menivät syyttäjän vaatimusten mukaisesti.

Äänestä
  • Mitä ihmettä kehtaat puolustaa pedofiileja, ja että muka kohtuullisesti vastaavat tekoja nuo rangaistukset???

    Misää moraali?

    Äänestä

Tuttumies, kuulutko rinkeihin?

Äänestä
  • Eikö ulkonäkö jo paljasta?

    Äänestä

Antaisiko tuomarit yhtä mitättömät tuomiot myös omien, noin pienten lastensa rääkkäämisestä ja seksuaalisesta hyväksi käytöstä. Vai muuttuisiko sitten ääni kellossa? Jos tuomiosta päättävien omat, tai lastenlapset olisivat tällätavalla joutuneet näiden petojen uhreiksi?
Pidemmät tuomiot ei tee näistä pedoista sen parempia, mutta olisivatpa, kaikki kiinnijääneet ainakin poissa kauemmin, vaikka ikuisesti. Ei tuollaisia mielipuolia tarvita ihmisten keskuuteen tekemään kauheuksiaan.

Äänestä

Oliskohan taas yksi sulka maahanmuuttajien hattuun

Äänestä

Istuvat jotain 1,5 vuotta turvatussa eriistys sellissä. Sitten vapauteen ja seuraavat uhrit kehiin.

Äänestä

Pöyristyttäviä seksuaalivähemmistöön kohdistuvia vihakirjoituksia. Kuuluisitte olla vankilassa moisesta kiihotuksesta kansanryhmää kohtaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Millainen tuomari? kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1421546738800.html


Kolme miestä tuomittiin 2-5-vuotiaiden lasten törkeästä seksuaalisesta hyväksikäytöstä. Kaikki heistä saivat alle neljän vuoden tuomion rikoksistaan.

Millainen tuomari kehtaa antaa näin pienet tuomiot noin SAIRAISTA rikoksista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu