Suomen ei pidä eikä saa olla mikään Naton käsikassara
3
170
Vastaukset
- Kvanttikone
Kvanttitietokone, joka ohittaa kömpelön 01-tekniikan
Milloin arvelette, että kvanttitietokone on valmis käyttöön? Itse arvelisin noin 70-100 vuoden päästä
Tosin IBM on jo tehnyt kokeita vaatimattomalla 6 qbit-kvanttikoneella, mutta ongelma toistaiseksi on se, että
1. Superpositiot romahtavat (laskee kömpelön 01-tekniikan sijaan valmistuessaan täydelliseksi koneeksi, koska kvanttikone pystyy analysoimaan useita "asiantiloja" samanaikaisesti. Käytännössä tämä merkitsisi sitä, että kvanttikoneen laskuteho olisi karkeasti arvioiden noin 2 miljardia kertaa nopeampi, kuin kaikki nykyiset supertietokoneet yhteensä.
2. Vaatii nykyaikana valtavan "jäähdytyksen" lähelle absoluuttista nollapistettä
3. Kvanttikone ei ainoastaan oppisi sitä, mitä sille "opetetaan", vaan kykenisi myös itsenäisesti muodostamaan tietoja ja itsensä mihin suuntaan haluaa. Hieman pelottava skenaario.
Tässä kvanttikoneen ominaisuuksia : http://www.yourepeat.com/watch/?v=dWcT_qrBN_w - Kinnaekana
"Milloin arvelette, että kvanttitietokone on valmis käyttöön?"
no mitää ns oikeaa salaman nopeasti numeroita murkaavaa kvantti tietsikkaa ei ole vielä, ja kun se tulee on se ensimmäisenä kiinalla kun ottaa huomioon että heillä on nytkin ylivoimaisesti tehokkain supertietsikka, tosin kiina ei varmaan hirveesti mainosta ja lööppeile kun se kvantti heillä on
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1124677Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734415Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951789- 4031681
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61129Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3561127- 611020
- 67999
- 92958