katsokaa.. ja autakka kokematonta

aimii

Moi! Mä oon 16vuotias likka.. ja musta on aika noloo kysyy tätä, mutta kysyn kuitenki koska oon todellakin kokematon!!! Noh.. Mä en oo vielä harrastanu seksiä, mutta minä ja mun poikaystävä ajateltiin tehä se joskus tässä..
Mutta sillon mulle tuli oikosulku..
En oo koskaan harrastanuseksiä, Ja en tiedä mimmosta se on ekallakerralla, siispä voisiko joku valaista minua??..
Vielä 1 kysymys.. Oonko teidän mielestä liian nuori??

Kiitos!

3

544

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elisa

      Kannaattaa ainakin useampi kuukausi seurustella pojan kanssa ennen puuhiin ryhtymistä, eikä ilman rakkautta kannata ryhtyä ollenkaan. Usein pojat osaavat jotenkin käsitellä tytön/naisen ruumista, mutta eivät rakkautta -joka on kaikkein tärkeintä. Ensimmäiseen kertaan siis vasta sitten kun on todella varma, jos jännittää ja pelkää niin luultavasti ensimmäinen kerta on aika mitään sanomaton, jopa kivulias, kokemus. Kun on varmuutta ja rakkautta, ensimmäinen kerta on ikuisesti hyvä muisto! Käsi sydämelle, mitä teetkin.

      • kirjoittaja...

        Kiitos.. me ollaaan seurusteltu 4vuotta,
        ja nyt se mun mielestä pitäs olla jo aika varmaa..
        välillä meillä oli poikki noin 6kk sen 4 vuoden aikana, sillon mun poikafrendi oli ollu yhen tytön kanssa ja ne oli harrastellu seksiä..
        Se juttu mua ei enää harmita, mutta hän on ainakin kokenut!


      • elisa
        kirjoittaja... kirjoitti:

        Kiitos.. me ollaaan seurusteltu 4vuotta,
        ja nyt se mun mielestä pitäs olla jo aika varmaa..
        välillä meillä oli poikki noin 6kk sen 4 vuoden aikana, sillon mun poikafrendi oli ollu yhen tytön kanssa ja ne oli harrastellu seksiä..
        Se juttu mua ei enää harmita, mutta hän on ainakin kokenut!

        Tavallaan parempikin, että miehellä on siinä vaiheessa enemmän kokemusta, vaikka toisaalta inhottava ajatus varmasti, että se oli teidän katkon aikana. (Hyvä, että olet päässyt sen yli!) Kuulostaa muuten todella loistavalta, että olette noin kauan olleet yhdessä, ettekä silti ole menneet pidemmälle. Ilmeisesti et ainakaan ole kokenut painostusta, mikä on hienoa. Taidat olla varsin järkevä tyttö :) Kuuntele vain sisäistä ääntäsi, se tietää paremmin kuin kukaan muu, milloin olet valmis! Mikään ei ole hienompaa kuin neitsyyden menettäminen rakkaan ihmisen kanssa, rakkaudesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      63
      1237
    2. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      107
      1203
    3. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      146
      896
    4. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      64
      873
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      71
      810
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      109
      702
    7. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      56
      676
    8. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      103
      672
    9. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      43
      596
    10. 78
      591
    Aihe