Lidl ilmoittaa alentavansa myös hintojaan

Hintayllätys jatkuu: Lidl alentaa myös, Lähikauppa empii vielä
Sunnuntai 18.1.2015 klo 22.29
S- ja K-ryhmä ilmoittivat sunnuntaina alentavansa päivittäistavaroidensa hintoja. Myös Lidl seuraa perässä.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015011819043785_uu.shtml
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hyvä lidl!

Äänestä

Hyvä! Vapaamuurareille kyytiä!

Äänestä

Pakko lähteä hintakilpaan mukaan. Ihmettelen valtsua ja siwaa, joissa kalliimpia tuotteita kuin R-Kioskilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


lidl halvin kirjoitti:

Hintayllätys jatkuu: Lidl alentaa myös, Lähikauppa empii vielä
Sunnuntai 18.1.2015 klo 22.29
S- ja K-ryhmä ilmoittivat sunnuntaina alentavansa päivittäistavaroidensa hintoja. Myös Lidl seuraa perässä.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015011819043785_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu