Ruotsi menee Natoon..

Ruotsi menee natoon, suomi seuraa esimerkkiä niinkuin kaikessa.

http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/salolainen nato suomi ruotsi-30486
.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Roskaa! Salolainen ei tiedä mitä puhuu. Jos suomi seuraa esimerkkiä "niinkuin kaikessa" niin sitä en ihmettele! Mutta kuka hemmetti sellaista puhuu, kun yleinen linja eduskunnassa on, ettei natoon ole tarvetta mennä? Vai onko kaikki taas kaunista esiriippua kansan eteen? Kansalle puhutaan, ettei natoon mennä, ja taustalla valmistelut ovat täydessä touhussa! Petosta on sellainen. Kansan pettämiseen perustuu tämä hallitus.Ja nato on se viimeinen temppu. Sikäli, jos on uskominen, ettei venäjä tule katsomaan sitä toimettomana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Natoon Suomikin haluaa kirjoitti:

Ruotsi menee natoon, suomi seuraa esimerkkiä niinkuin kaikessa.

http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/salolainen nato suomi ruotsi-30486
.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu