Jumala ei ole sitten Sodoman ja Gomorran jälkeen hävittänyt kaupunkeja vaikka nykyäänkin on olemassa kaupunkeja jotka ansaitsisivat sen.
Sanfranciscoa ovat tosin koitelleet maanjäristykset jotka ovat sille kaupungille oikein,koska sen asukkaat ovat pervertikkoja ja siellä sijaitsee church of satan.Brysselin kaupungillekin olisi oikein kokea maanjäristyksiä koska siellä on euroopan unionin päämaja.
Sanfranciscoa ovat tosin koitelleet maanjäristykset jotka ovat sille kaupungille oikein,koska sen asukkaat ovat pervertikkoja ja siellä sijaitsee church of satan.Brysselin kaupungillekin olisi oikein kokea maanjäristyksiä koska siellä on euroopan unionin päämaja.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kaikki siitä järistyksestä kärsineet eivät välttämättä ansaitse heitä kohtaavaa kärsimystä.
Ei se sinun jumalasi ennenkään ole siitä välittänyt, jos nyt muutama viaton menee mukana, niin miksi tekisi niin nytkään?
vuonna 532-537 rakennettu Hagia Sofia (pyhän viisauden kirkko, joka sijaitsee Istanbulissa, on kokenut historiansa aikana maanjäristyksen, jonka seurauksena se vaurioitui pahoin. Ristiretkeläiset ryöstivät sen aarteita. Myöhemmin v. 1346 kupoli luhistui toistamiseen. Sen jälkeen turkkilaiset valloittivat sen ja muuttivat moskeijaksi.
Tätä kirkkoa kutsuttiin maan päälliseksi taivaaksi. Sisätiloihin käytettiin tuhlaillen kultaa, hopeaa, jalokiviä ja norsunluuta (viis kansasta, kunhan oli komea kirkko hallitsija Justinianuksella. Ensi kertaa kirkkoon astuessaan, mies oli huudahtanut: "Olen voittanut sinut, Salomo"). Yksistään alttarin takaisiin kuoriin käytettiin 18 000 kiloa hopeaa.
(Lähde: Valitut Palat - Totta vai tarua s. 111-113)
Ehkä luhistuminen oli vain sattumaa, sillä olisihan silloin (mielestäni) myös roomalaiskatolisen kirkon pitänyt kokea vastaavia onnettomuuksia - ellei sitä tarvita vielä johonkin...