Paljon melua tyhjästä.
S-marketissa entiset hinnat
kdsjhg
1778
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
S-marketin ja Keskon lihassa, todellisuudessa ei niillä ollut mitään aikomustakaan alentaa hintoja mutta saivat ilmaista mainosta ilmoittamalla että hinnat laskee.
Kuluttajia kusetettiin rankasti.
Köyhimmät eli autottomathan niitä alennettuja hintoja eniten olisivat tarvinneet!
Alennyksethan koskikin vain prismaa, periaatteessa eri kauppa kuin pienemmät s-marketit. Sen lisäksi vastaavasti prismassa muiden tuotteiden hinta nousi, eli ruokakorin hinta enintään nousi loppulen lopuksi... Ette ka te nyt oikeasti luullut että tässä maassa ruoka halpenisi?
Prismassa muutaman tuotteen hinta oli laskenut (esim. maito) ja muutaman tuotteen hinta noussut (esim kahvi). Ei tullut mitään säästöä.
Totta. Ja tällä tempulla prisma pääsi ykkösotsikoksi useampana päivänä, eli miljoonilla euroilla ilmaista mainosta. Ainoa voittaja siis tässäkin oli tietenkin ääs-ryhmän juutalaiset.
Hinnat laskivat Prismoissa, kuten sanottiinkin. Lidlin markkinaosuus on niin mitätön, että siitä ei ole piikiksi mihinkään lihaan.
Älä lässytä..
S-marketissa ainakin joitakin tuotteiden hintoja oli nostettu. Mediassa lääsytään että S-market laski 100 tuotteen hintaa joista siis en nähnyt yhtäkään.
LIdl on edelleen edullisin. Hyviä tarjouksia joka viikko paljon ja muutoinkin kautta linjan edulliset tuotteet.
En nyt ainakaan vielä ole havainnut merkittävää hinnan laskua. Jos nyt jokin reissumies paketti leipää ja rasvaton maito, ei hyla, on laskenut ,niin ei sillä yksin pärjää. Toisaalta sitten taas sekin kahvi mitä ostan, on noussut 40 c paketin hinta.
city- ja k-marketeissa. hintahöpinät turhaa,uudet mainoslehdet tänään näytti sen,ei tarvi mitään ostaa.
sama liiterissä,alet höpinää vaan.
Haluatko kallista ruokaa. Tilaa ruokanetistä.
Miksi valehdellaan että S-market laski 100 tuotteen hintaa?
Ja nosti 500 tuotteen hintaa. Lopputulos: rutosti ilmaista mainostusta ja myyntiä. Siinä teidän alennuksenne.
Suuri kusetus!
No ne laskivat sitä hintaa tuotekohtaisesti ja päätyivät siihen, että pidetään ennallaan tai korotetaan hieman.