lasten painitrikoista ja tossuista

köyhä yh.

Meidän pojat aloittivat juuri painin ja ajattelin ostaa molemille tossut ja trikoot käytettynä netistä * turha huudella köyhäksi sitä olemme * vaan kuinkas kävikään ei löydy ei.

mihin ne kaikki pieneksi jääneet tossut ja trikoot päätyvät viisaimmat vastatkoot.

paini on varmasti yksi halvimmista harrastuksista mutta näin yh-äidin näkökulmasta olisi kiva saada vinkkejä mistä niitä käytettyjä tossuja ja trikoita saa ? tori piste fi nettimarkkinsat huutonet ja lukuisat painiseuran sivut läpikäyneenä alkaa usko loppumaan halvempien käytettyjen löytämiseksi.

neuvokaa köyhää 3 innokkaan painijaalun varusteiden löytämiseen kiitos.

2

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mistä olet.

      soita teidän seuran pomolle

    • - pekka -

      Monessa seurassa niitä käytettyjä kamppeita kiertää seuran sisällä. Etenkin syksyllä kun kausi alkaa, niin ainakin meidän seuran salilla on useampia käytettyjä tossuja odottamassa ottajaansa.
      Kannattaa kysäistä sieltä seuran väeltä. Tai laittaa vaikka ilmoitusta seuran ilmoitustaululle tai kysäistä seuran muiden painijoiden vanhemmilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      6483
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      290
      5454
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4151
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2900
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      27
      2874
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      120
      2093
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1767
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1301
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe