Ukrainan sodan meneminen natsien osalta vituralleen on saanut vanhan anglosiionistisen imperiumin juoksupojan sekä Nato-Ylen hermostumaan.
http://m.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1421975598270.html
http://m.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1421975598270.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Salolainen on kyllä ihmetyyppi. Vaikuttaa niin säikyltä, ettei hän varmaan uskaltaisi edes mennä keskustelemaan venäläisen johtajan kanssa.
Kylläpäs putinin juoksupoika jaksaa jauhaa pa-skaa jo heti aamusta alkaen! Onko juopottelu aloitettu jo heti kuudelta?
Ookko nä ukrainalainen, kysyy oululainen. Suomalainen ei esitä noin yksinkertaisia ajatuksia.
Olisi hyvää jengin muistaa,että tämä vouhottaja Pertti oli justiinsa se joka vouhotti EU.hun menoa kovaan ääneen . Seuraukset on kyllä nähty ,sama vouhotus tuntuu jatkuvan Nato touhussa.
Justiin niin.
Salolainen ei halua myöntää että Suomen EU-peesaus pakoitteineen on ollut omaan jalkaan ampumista. Samoin CIA:n osuus Kiovan vallankaappauksesta on asia josta Pertti ei halua keskusteltavan.
Kokoomus pulassa?
Vaikka Salolainen on jo vanhahko mies, hän käyttäytyy kuin murrosikäinen nuori.
Onhan Stubb ja Haglund sentään nuorempia, joten heille sopii tuo nuorisokäyttäytyminen paremmin.
Taas USA ja NATO saavat turpaan, nyt Itä-Ukrainassa ja Jemenissä, sitä ennen Afganistanissa, Georgiassa, Irakissa.