Banhan lähtee....

Banhan lähtee tammikuussa Kärppiin jos Nylander lähtee Ruotsiin.On siinä Kärpillä taas mestari jengi kasassa.
113273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

JA VITTU, BANHAMI MIHIKÄÄ LÄHDE, kun SaiPa MENEE PLAYOFFEIHIn...

Äänestä
  • Oikeesti Saipan kaltaiset(KELTAISET) rupusakit kuuluisivat mestikseen tai Suomi sarjaan.Ei ole Saipalla sijaa play offeissa.

    Äänestä

  • Jussi kirjoitti:

    Oikeesti Saipan kaltaiset(KELTAISET) rupusakit kuuluisivat mestikseen tai Suomi sarjaan.Ei ole Saipalla sijaa play offeissa.

    Vitut Saipa mihkään mestikseen kuulu... Ku tuol liigas pelaa paskempia jengei esim.(Pelicans,JYP,Ilves ja kahvara )... Saipa antaa nuorille pelaajille mahdollisuuden ottaa vastuuta.. Mun mielest se ihan vitun hieno homma...!!

    Äänestä

  • SAIPA* kirjoitti:

    Vitut Saipa mihkään mestikseen kuulu... Ku tuol liigas pelaa paskempia jengei esim.(Pelicans,JYP,Ilves ja kahvara )... Saipa antaa nuorille pelaajille mahdollisuuden ottaa vastuuta.. Mun mielest se ihan vitun hieno homma...!!

    Juu-u, SaiPa on ihan selkeesti Jypiä parempi..
    HÄVINNY kaikki ottelut tälläkaudella Jyppiä vastaan, ja toistakymmentä pistettä vähemmän taulukossa...
    Noo...Kyl se siitä...kirkastuu vielä SaiPa-faneillekkin..

    Äänestä

  • Jussi kirjoitti:

    Oikeesti Saipan kaltaiset(KELTAISET) rupusakit kuuluisivat mestikseen tai Suomi sarjaan.Ei ole Saipalla sijaa play offeissa.

    minä haluaisin kertoa sinulle jussi että sinun aivosi ovat hyvin suurella todennäköisyydellä noin 2-vuotiaan tasolla.

    Äänestä

Kärpät mitään panhamia tarvii...pysykööt siellä Lappeenrannassa vaan!

Äänestä

vitut lahtee mihikää et pöö ime ********
you fuking buterd "#!"#"¤#"%&&/%&&/ you are idiot !#¤¤%#&¤(&)(/=(?)

Äänestä
  • vaik saipa ei osaakkaan pelata lätkää niin ainakin yks asia lappeenrannassa osataan: sanoa vittu

    Äänestä

  • atomi ja vety kirjoitti:

    vaik saipa ei osaakkaan pelata lätkää niin ainakin yks asia lappeenrannassa osataan: sanoa vittu

    HEH!!
    Aivan....ja kun sanovat sen tosiaa vielä "vitu"..=)) Toisaalta, ymmärtäähän tuon..ku melkee Venjän sarjassa joutuu pelaamaa(aika lähellä rajaa), ja oon kuullu, et venäläisnaisetkii mainostaa..."Pilu"..Joten, koitetaa vaa ymmärtää näitä "prinssi/prinsessa Armaadoja"...
    Ja muutes...
    SAIPA...."KooKoo:ta ei sitten jätetä", eli mestikseen...
    T:tuntematon sotilas...

    Äänestä

On siinä kun ei yhtä ainutta keskustelua voida viedä loppuun, niin ettei äiteltäis kun pienet kakarat. Ylipäätänsä hölmö homma tehdä tälläsiä keskustelupalstoja missä tietysti jokainen on eri mieltä siitä kuka voittaa ja kuka ei. Ja kaikki muut on ihan syvältä paitsi tietysti se "oma" joukkue. Sovitaan sitten niin, että se Banham on ihan turha ja ettei sitä kukaan tarvii. Sanon nyt kuitenkin oman mielipiteenikin siitä: Se on kuiteskin SM-Liigan pistepörssin ykkösenä tällä hetkellä.

Mutta onhan se hyvä jos ei muut sitä huoli. Pysyypähän SaiPassa sitten koko kauden.

Äänestä

sori nyt vaan saipa-fanit mut mä kerron tosi asian et se frank banham tulee 75%varmuudella jokereihin tammi-helmikuussa.matti virmanen ja timo tikkinen sanoivat ja sopivat näin.sorry.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Jussi kirjoitti:

Banhan lähtee tammikuussa Kärppiin jos Nylander lähtee Ruotsiin.On siinä Kärpillä taas mestari jengi kasassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu