Suomi ei kestä yhtä saamatonta hallitusta enään

nyt on saatava toimintakykyinen hallitus ja takiaispuolueilla ei sinne ole mitään asiaa .Nelja suurinta hallitukseen ja siinä on pohja mille rakentaa Suomelle uusi nousu .
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Punamultaan tuskin palataan vaikka Vasemmisto sitä odottaa ja pääsyä hallitukseen .

Äänestä

Timo Soini kirjoitti "Peruspomo"-kirjassaan, että Hän haluaisi puolueeseensa mukaan myös Naisia. Kun katsoo Perussuomalaisten Naisten määrää ek-vaalien ehdokaslistoilta, niin Timon toive on toteutumassa.
Puolueen "taakkana" lienee ollut tietynlainen "äijämäisyys", mutta nyt äänestäjillä on mahdollisuus valita myös akateemisten Naisten ja ylipäätänsä Naisten joukosta itselleen ja kansakunnalle sopivia ehdokkaita, koska niitä on nyt tarjolla.

Äänestä
  • tosiaan naisia mukaan puolueeseen, mutta hänen kannattaisi ensin katsoa peiliin ja miettiä, että onko hän itse edesauttanut tilannetta, että naiset eivät ole puolueesta kiinnostuneita?

    Eiköhän soinin olisi ensityökseen potkaistava Matti Putkonen ulos puolueesta ja vasta sitten ihmetellä, miksi naiset eivät ole kiinnsotuneet puolueesta!

    Äänestä

Puolueestakaan niin suurta lukua ole, mutta tuo polvihousuporukka liianpienissä puvuntakeissaan on lähetettävä ..von ..vvttuun, ennen kuin aiheuttavat enemmän vahinkoa kuin jo tähän mennessä ovat aiheuttaneet. Stubbi lähetettävä afrikkaan, ja varmistettava että Katainen pysyy muualla kuin Suomessa. Kenkää tulee EU;stakin kun tajuavat jätkän olevan aivan tumpula, tosin siinä voi vierähtää aikaa, kun ovat samaa tasoa koko sakki siellä.

Äänestä

Vasemistoa tuskin kaivataan seuraavassa hallituksessa Demarit nostivat nämä änkyrät hallitukseen ja sitä kadutaan puolueen kannatuslukujen romahdettua tämä puolue ei olisi koskaan pääsyt hallitukseen omin avuin .

Äänestä

Ei voi laittaa neljää suurta. PS jättäytyi viimeksi pois, koska ei suostunut allekirjoittamaan Kreikan rahalähetyksiä. Ja tässä tulos.

Ja kohta taas äänestetään kepulaiset hallitukseen, joiden (Vanhanen-Kiviniemi) syy koko velkaantuminen on. Näin tyhmä on Suomen kansa. Sitä saa, mitä tilaa.

Äänestä

Miksi suomalaiset olisivat niin tyhmiä että äänestäisivät persuja, maan virallista puoskaripuoluetta? Mihin asiaan persuilla on esittää toimiva ratkaisu? Ei ole kuulunut. Isoon ääneen huudettu "eikä!" ei ole mikään ratkaisu millekään.

Äänestä
  • Saapi sitten esittää niitä ratkaisuja muilta puolueilta?

    Äänestä

Suomi ei halua eikä kestä yhtäkään persujohtoista hallitusta. Ja sen me huomaamme kohta vaalien jälkeen.

Äänestä
  • Pahan on kyllä noin jyrkkää asennetta aiheeseen ottaa, varsinkin kun katsoo parin viime hallituksen aikaansaannoksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uudet otteet kirjoitti:

nyt on saatava toimintakykyinen hallitus ja takiaispuolueilla ei sinne ole mitään asiaa .Nelja suurinta hallitukseen ja siinä on pohja mille rakentaa Suomelle uusi nousu .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu