Demari Paatero

on sitä mieltä, että nämä Fortumin johtajat ovat jälleen palkkakuopassa, ja siksipä niille pitää antaa reilut korotukset.
Sellainen se demari on työväenpyuolueena, ettei työntekijöiden palkkoja pidä korottaa, vaan johtajien.
Eikö noilla demujen äänestäjillä ole yhtään järkeä, vai onko ne kaikki korkeapalkkaista johtajatasoa?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Linkki ahttp://yle.fi/uutiset/omistajaohjausministeri_paatero_fortumin_palkkiokorotuksista_summia_kaydaan_viela_lapi/7759022vaukseen.

Mistä demut tuollaisen tollon on taaskin onnistuneet löytämään ministeriksi?
Puhuukin niinkuin olis kuuma peruna suussa.

Ihmetellä pitää, että demareiden kannatus on noinkin korkea.
Ei näy kansamme vielä sivistyneen yhtään. Ja demuthan yrittää kyllä pitääkkin siitä huolen ettei sivisty eikä rikastu jatkossakaan, vaan haalii tänne mamuja elävöittämään yhteiskuntaamme loisimalla, ja viemällä senkin vähän, mikä kuuluisi oman maamme köyhille, jotka ovat ikänsä rataneet maamme hyvinvoinin puolesta, ja sitten demarit palkitsee ne jättämällä ryöstettynä heitteille.

Äänestä

Ahneus on paha sairaus. Nokian optiot olivat kaiken pahan alku ja juuri.
Nämä Nokian optioahneet ovat levittäytyneet joka paikkaan Suomessa.
Ulkomaille heidän osaamistaan ei kaiketi ole huolittu.
Ovat vieneet vain tätä optioilosanomaa eteenpäin.
Valitettavasti tuhosivat melkein Nokian. Nyt ovat hyvää vauhtia tuhoamassa koko Suomea.
Arvosta kansanedustaja Ben Zyskow...
Miehellä ovat arvot paikallaan.
Ilmottaudun vapaaehtoisesti Fortumin hallitukseen, mulle riittää kymppitonni vuodessa kokouspalkkioineen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järkee vai ei kirjoitti:

on sitä mieltä, että nämä Fortumin johtajat ovat jälleen palkkakuopassa, ja siksipä niille pitää antaa reilut korotukset.
Sellainen se demari on työväenpyuolueena, ettei työntekijöiden palkkoja pidä korottaa, vaan johtajien.
Eikö noilla demujen äänestäjillä ole yhtään järkeä, vai onko ne kaikki korkeapalkkaista johtajatasoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu