Skeidoja valmistetaan Venäjällä, Tsekeissä ja Intiassa. Onko tietoa, mistä Suomen skeidat tulevat eli missä maassa ne tehdään? Riippuuko mallista?
Suomen Skodat Venäjältä?Intiasta?Tsekeistä?
valmistusmaa kiinnos
1260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Octaviaa ja Fabiaa valmistetaan Venäjän Kalugassa, Yetiä Nizhny Novgorodissa. Citigot tulee Bratislavasta ja Rapidit Mlada Boleslavista.
Veikeästi muotoiltu provon jatko. Valmistetaan ei ole sama, kuin tuonti Suomeen. Kerropa, tehdäänkö Mlasa Boleslavissa vain Rapidia (ja Seat Toledoa siis)?
Yhtä veikeästi mossea ja ladaa tuotiin aikoinaan suomeen.
Onko ladan ja mossen valmistusmaa yhtä vaikea selvittää, kuin Skodan?
Sinun kysyjän per`seestä siellä paja.
Jo aloittaja kyllästyi? Missä Suberbit tehdään?
>Octaviaa ja Fabiaa valmistetaan Venäjän Kalugassa, Yetiä Nizhny Novgorodissa. Citigot tulee Bratislavasta ja Rapidit Mlada Boleslavista. <
kiitos tiedosta!
Oliko tämä ns. tilattu ja toivottu vastaus? Väittäisin, että Octaviaa ja Fabiaa tehdään Tsekissä Suomen markkinoille. Mitäs siihen sanotte?
mistä tulee 1.4 tsi ja räsä III mallit suomeen?
sieltä mistä sun kalsaritkin.
Mistä Tojotat tulevat? Onko enää malleja jotka tulisivat Japanista?
Vw.n venäjän tehtaat lopetti skeidojen kasaamisen kysynnän sakkauksen vuoksi.nyt ryhtyvät kuulemma kaalimakkaran tekoon.