kertokaa minkälaista on asua kivikossa? eli minkälaisia taloja ja kulkuyhteydet, onko rauhallista?
KIVIKKO???
espoolainen juntti
3644
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Rauhallista on, kioski, kaljakuppila ja kierrätyspiste, Kontulan ostari n. 1km, samoin merto, yölinja tuo ovelle, joskus poksauttelevat II ms:n aikaisia ilmapommeja urheilupuiston rakennustyömaalla, jätteiden lajitteluasema haisee, jos kävelee ohi, Viikin maatilamyymälään muutama km, pääsee hyvin kävelemällä tai pyörällä, talvikelillä myös suksella, 95:n pysäkin vieressä myytävänä vapaita asuntoja ym.ym.
Välillä siellä vähän puukotetaan ja poliisit silloin tällöin etsivät paloiteltuja ruumiita jäteasemalta. Muuten rauhallinen ja mukava paikka.
Kivikossa asuneena, voin sanoa että terveyskeskuksen vieressä asuin. yhtään automaattia ei ollut silloin kun ainosataan Kontulassa