Ei mitään tolkkua EU touhuissa. Järkyttävä katastrofi koko Euroopalle.
EU on täynnä idiotismia
jshgf
32106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Juutalaisin silmin EU kehittyy juuri kuten suunniteltiin sitä kyhättäessä valtioiden tuhoamis-koneistoksi.
Joko on tuho lähellä, isänmaallisuus roskakorissa, vihollisheimot valtaavat korttelit, oma rahaa ei enää ole, vain ponzi-kusetus-fiat -korkovelkaa...
Ei meillä vielä mitään varsinaista hätää olisi, jos valkoisilla olisi moraaliarvoja ja selkärankaa toimia oikeuden tapahtumisen puolesta. Vaikuttaa kuitenkin siltä, että valtaosa valkoisesta väestöstä on omaan napaan tuijottavia itsekkäitä kaljaa kittavia tyhjäntoimittajia, joille pitäisi laittaa ase ohimolle, jotta mitään epäitsekästä alkaisi tapahtumaan.
Kataisen pääsy EU komissaariksi osoittaa kirkkaasti miten mätä EU on.
Äläpäs nyt viitsi mollata Jean-Claude J:n toyboyta...ehhh:)
Katainen lipoi Merkelin varpaanvälitkin komissaarinvirkaa vongatessaan. Taisi siinä mennä sivussa Junckerinkin hikiset varpaat.
eu on politiikan spitaalinen parantumaton mätäpaise. luotu vallan keskittämiseen,ahneuteen,valehteluun,kuvitteluun,toteutumattomiin lupauksiin,rosvouteen,varallisuuksien siirtoihin,kansojen eriarvoistamiseen sisäisesti ja yhdessä. on järjetön europommi ja euroopan täystuhokone.
aivan kaikki on mennyt pahemmaksi kaikkialla. eu on 100% keinotekoisesti ylläpidetty pas-katunkio.
...ja kaiken takana vain raha ja vallan himo. miksi?
Kaikki unionit kaatuvat aikanaan. Niin myös EU - onneksi!
Kaikkialle minne EU, Nato ja jenkit ovat menneet niin lopputulos on aina kaaos, köyhyyttä ja lisääntyvä terrorismi.
EU on rakennettu rikkaiden jatkuvalle veroluikuroinnille ja siksi EU maa toisensa jälkeen menee konkkaan.
Minulle on jäänyt mieleen lukion historiantunnilta opettajan lause: "Aina kun valtiot ovat alkaneet liittoutua ja tehdä sopimuksia keskenään, siitä on seurannut sota."
EU on haiseva paskatunkio.
Mikä döfis kantautuu Brysselistä. YÖK!
EU byrokraatit ovat naurettavaa sakkia. Katainenkin siellä hikoilee ja pieree muka komissaarina. Ahnetta pellesakkia jolle en anna mitään arvoa.
EU on Euroopan rahapiirien perseilykenttä jossa rahanahneet EU byrokraatit nuolevat pääomapiirien revoja.
EU on idiotismin juhlaa.
mutta onneksi tällä palstalla asuu kaikki viisaus!
Miksei ne EU.ssa seuraa palstaja tietäjiä?
Tuskin sinä kuitenkaan.
et varsinkaan sinä!
"EU on haiseva paskatunkio" -lause kertoo kaiken sinun älykkyydestä
sekä kyvystä argumentoida
Älä nosta itseäsi muiden keskustelijoiden yläpuolelle.
EU hymni on Oodi Idiotismille.
EU on kusipäisyyden riemuvoitto.
eikö siellä amiksen hitsarilinjalla opi muutakuin ihmisten
eritteistä kirjoittamisen taitoa?
Siivoa sinä niitä vessoja vaan.
Amikset sulla on ahterissasi.
https://www.youtube.com/watch?v=USw_vRlRx5M
Ja mitään ei voida, ellei venäjä meitä vapauta.
vaarallista.
Totta tuokin ja sitä "syö" moni pöljempi kansalainen käyttäessään alumiinifolioita ja astioita jne.jne.
Osa käytetystä alumiinista joutuu viljelyksille, vesistöihin ja pohjavesiin, ei siinä järkikulta ja terveys parane.
Eipä tähän puutu EU, saati THL.
Mitä Euroopan Unioniin tulee, niin enemmistö tällä palstalla onkin nähnyt asiaintilan oikein.
EU on korruptoitunut, (katsokaa toimijoita, komissaareja /puh.johtajia ja niiden lähtömaita) vapaan ja vastuuttoman kaupankäynnin ja keinottelun pöhö kupla valuuttoineen karvoineen!!!
Tuohon kun sitten lisätään tämä rikollisuutta ja veroparatiiseja suosiva liikkumisen vapaus, niin ihmisten kuin varallisuudenkin suhteen, ollaankin jo tavallisina kansalaisina pahassa alakynnessä.
Korruptoitunut konnien näköinen EU nielee pohjattomaan ahneuden kankkulan kaivoon kaikki mitä pienempituloinen kansanosa tienaa.
Kotoiset, EU kestokiimaiset poliitikkomme kunnon marionettien lailla sätkivät oman kansansa enemmistöä ja elämisen mahdollisuuksia kaventaen.
Kuinka ollakkaan, kun maa alkaa polttaa, niin EU tarjoaa tavattoman hyväpalkkaiset tyhjäntoimittajan virat näille marioneteille, kuten nyt esim. Katainen, Rehn jne. jne.
Tähän vitjaan passaa vielä kritiikitön uutisointi ja hehkuttelu näiden tyhjäntoimittajien ja "isänmaan petturien" lausunnoilla, nämä komissaarit kun aika ajoin auttelevat uusia nousukkaita puolueistaan kusettamaan maataan ja ovat tiedotusvälineissä EU:n ihanuutta posmittamassa!!
Hyvin tiivistit asian.
EU haisee!
EU byrokraatille täydellinen tyhmyys on hyve.