Itse olen ujouteni takia kehitellyt asenteen, josta haluaisin päästää irti. Ujouteni takia tuntuu että, olen menettänyt paljon tilaisuuksia. Ujouteni takia olen yksinäinen. Toisinaan tuntuu, että voinko saada ikinä asennemuutosta, koska ikääkin alkaa olemaan.
Asennemuutos
ujo1
4
119
Vastaukset
- ijuojiojijo
Ei ujoutta tarvi hävetä. Joku voi pitää sitä maailman söpöimpänä luonteenpiirteenä. En osaa auttaa kun kerroit niin vähän sun tilanteesta :( Minkä ikänen oot, millanen lapsuus sulla oli yms. ?
Vaikka nainen pitäisi ujoutta maailman söpöimpänä luonteenpiirteenä, niin silti hän odottaa aloitetta mieheltä.
- ujo1
Jotenkin tuntuu, että olen hävennyt itseäni ihan liikaa, en tiedä miksi.
- ujo1
Hmm. Itselläni on taustalla jonkinlaista koulukiusaamista. Olen miettinyt joskus olenko sen takia mennyt aivan lukkoon. Olen noin 25 v.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1561581Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli551258Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva1821023Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi51996Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus76958Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36899- 57831
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy206824Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali153793Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze110773