Asennemuutos

ujo1

Itse olen ujouteni takia kehitellyt asenteen, josta haluaisin päästää irti. Ujouteni takia tuntuu että, olen menettänyt paljon tilaisuuksia. Ujouteni takia olen yksinäinen. Toisinaan tuntuu, että voinko saada ikinä asennemuutosta, koska ikääkin alkaa olemaan.

4

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ijuojiojijo

      Ei ujoutta tarvi hävetä. Joku voi pitää sitä maailman söpöimpänä luonteenpiirteenä. En osaa auttaa kun kerroit niin vähän sun tilanteesta :( Minkä ikänen oot, millanen lapsuus sulla oli yms. ?

      • Vaikka nainen pitäisi ujoutta maailman söpöimpänä luonteenpiirteenä, niin silti hän odottaa aloitetta mieheltä.


      • ujo1

        Jotenkin tuntuu, että olen hävennyt itseäni ihan liikaa, en tiedä miksi.


    • ujo1

      Hmm. Itselläni on taustalla jonkinlaista koulukiusaamista. Olen miettinyt joskus olenko sen takia mennyt aivan lukkoon. Olen noin 25 v.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      176
      2099
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      85
      1519
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1424
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      12
      1212
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      40
      1076
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1013
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      42
      938
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      97
      875
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      825
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      795
    Aihe