Mulla todettiin marraskuussa klamydia ja kävin heti ottamassa antibiootit ja hoitsu sanoi, että JOS oireet jatkuu (silloin oireena pitkittynyt kuukautisvuoto) niin pitää tulla takaisin. Oireet kuitenkin loppuivat enkä siis mennyt takaisin. Muutama viikko sitten lääkäri kuitenkin sanoi, että kontrollissa on käytävä. Tänään on pissattanut koko ajan ja alapäätä polttelee, ei kuitenkaan pissatessa. Lisäksi vasta oli ylimääräiset menkat. Aloin miettimään, että ei kai klamydia ole mulla vieläkin ja missähän vaiheessa se alkaa vaikuttamaan hedelmällisyyteen.... Kokemuksia?
Klamydia
4
548
Vastaukset
- apuaaaa
...niin ja lisäyksenä vielä että tuon kahden kuukauden aikana (marraskuu-nyt) ei ollut mitään oireita... Voikohan siis yhtäkkiä alkaa taas oireilemaan. Uutta tartuntaa en ole voinut saada.
- apuaaaa
Nostan
- eikauaaenää
Sinulla tosiaan voi olla klamydia edelleen, kaikilla ei tehoa eka antibiootti-pläjäys ja kuuri. Heti kun klamydian aiheuttama tulehdus päätyy vähäänkään naisella sisälle asti niin hedelmättömyys voi alkaa heikkenemään, koska alkaa vähitellen tulemaan tukkeumia ja muitakin haitallisia muutoksia.
- AinaKontrolliin
Klamydian toteamisen jälkeen pitää aina syödä lääkekuuri, muistaa olla "karanteenissa" tarpeeksi monta viikkoa ja ehdottomasti käydä jälkitarkastuksessa. Syy jälkitarkastukseen on se, ettei klamydia parane läheskään aina sillä ekalla lääkekuurilla, vaan vaaditaan jytäkämmät napit... jos hoito jää kesken, saattaa lopputuloksena olla pahimmillaan antibiooteille vastustuskykyinen tartunta!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908726Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484771Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414441Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462643Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.991520- 401316
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441256Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641182Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671110