Matti Vanhasen sanat

Jos jotain muistan, niin tämän asian muistan varmasti.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Matti Vanhasella muisti pätki pääministerinä aina, jos vähänkin pengottiin hänen asioitaan. Eli kyllä sitä Suomen pääministerinä pärjää valikoivalla muistillakin ja melkein kaksi kautta peräjälkeen. Matti Vanhanen joutui lähtemään kesken toisen kauden, koska poti Suomen kansan luottamuspulaa. Tämä Suomen kansan luottamuspula kostautui myös kepulaisten karmeaan rökäletappioon edellisissä Eduskuntavaaleissa.

Äänestä
  • Luottamuspulaa Vanhaselle ei näyttänyt pelkästään Suomen rehellinen kansa. Poliitikotkin olivat yhtä mieltä siitä, että Vanhanen oli epäluotettavin poliitikko. Voitti lehden teettämän ja poliitikoille lähetetyn epäluottokyselyn ylivoimaisesti.

    Äänestä

Tuollaista en muista. Joku muu voi ehkä muistaa, mutta minä en muista.

Äänestä

Kaikkien aikojen suosituin......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihme tapahtui! kirjoitti:

Jos jotain muistan, niin tämän asian muistan varmasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu