Marraskuussa 2014 tein 50€ arvoisen tilauksen. Useita viestejä kohteeseen, ei yhtään vastausta!
Googletin hieman muiden kokemuksia ko. paikasta, niin jo alkoi löytyä kuraa!
18.1.2015
Surkeaa kommunikointia
Joulukuun alussa tuolta pari tuotetta tilasin, tilausvahvistus tuli saman tien, paketti tammikuun alussa ja sisälsi vain puolet tilaamistani tavaroista. Lähetin viestiä kaksi viikkoa sitten (jo kahteen kertaan) että tuleeko loput erillisenä vai onko tässä tapahnut jokin virhe. Mitään ei ole vielä vastattu. Useamman viikon toimitusajat eivät olisi itselleni mikään ongelma, kun myyjä ostajan kanssa jollain lailla kommunikoisi. Vähän vaikuttaa epäilyttävältä yritykseltä. Tulee loput tavarat postissa tai ei, täältä en enää toista kertaa tilaa. Kenellekään en myöskään suosittele.
31.5.2014
Nyt kävi näin ...
Tilasin myös Nettikamasta 2 tuotetta joista tuli kanssa tilausvahvistus samantien . Se mitä sitten tapahtui olikin että luvattua seuranta-tunnusta ei meinannut kuulua ja ehdinkin googlettaa " Nettikama " sanalla ja päädyin lukemaan näitä Puskaradion kommentteja . Siitä sitten tivaamaan missä tilassa tilaus on , ei vastausta . Meni viikko tasan . Puhelimeen ilmestyi Postin txt-viesti että teille on saapunut paketti noudettavaksi. Lähettäjä minulle tuntematon FinDeltaco oy Helsingistä . Noudin lähetyksen ja kas , tuotteet olivat juuri mitä tilasin tosin NETTIKAMAA ei mainittu sanallakaan lähetteessä joten jokseenkin tyytyväisenä olen nyt kokemusta rikkaampana ja suhtaudun hieman varauksella jos jotain pitäisi tilata Nettikamasta . Että silleen .
29.4.2014
rikosilmoitus Nettikamasta
Neuvokaa miten tehdään helpoimmalla rikosilmoitus kyseisestä firmasta. Onko muita saman kokeneita? Eivät vastaa puhelimeen eikä s-postiin. Rahat kyllä kelpas mutta ei edes tilausvahvistusta ole tullut
24.4.2014
huijusta koko firma
Huijaava kauppa, ei lähetä tilaamiani tehoakkuja eikä vastaa sähköposteihin. Onko kyseiseen firmaan jotain puh. numeroa johon ottaa yhteyttä? Pitää kohta tehdä rikosilmoitus asiasta.
Huijarikauppa
Joo, tästä firmasta ei ehdottomasti kannata tilata mitään. Rahat kelpaa, mutta tuotetta ei kuulu. Mihinkään ei vastata.
Uskomatonta, että tällaisia sivustoja ja kauppiaita voi olla. Eikö jumankauta jonkun viranomaisen pitäisi puuttua tähän ryöstämiseen.
17.2.2014
Älkää tilatko!
Moi. Tilasin kyseisestä verkkokaupasta matkaa varten hätälaturin. Maksoin sen tilauksen yhteydessä. Toimitusajaksi luvattiin 2-3 päivää, kun ei tuotetta näkynyt kahteen viikkoon soitin. Minulle kerrottiin että tuote oli loppunut ja latureita on tulossa lisää jo seuraavana päivänä. Kerroin, että sillä olisi kiire koska olin lähdössä muutaman päivän päästä matkalle ja että jos ei tuote kerkeä tulemaan parin päivän päästä niin perutaan koko tilaus ja ostan sen sitten jostain muualta. Minulle kuitenkin luvattiin että se on minulla kahden arkipäivän kuluttua.Mitään en kuitenkaan saanut. Yritin soittaa, ei vastattu, laitoin sähköpostia jossa peruin tilauksen ja pyysin rahani takaisin. Siihenkään ei koskaan vastattu.En saanut tilaamani tuotetta enkä rahoja takaisin.Tästä on jo kohta 2kk. En suosittele kenellekään!!
31.7.2013
Nettikama.fi Deware Oy Tutkintapyyntö lähetetty
Nettikama.fi / Deware Oy Y-tunnus: 2345107-4
on suoritettu tutkintapyyntö viranomaisille ja
Paytrail OYJ. Verkkokauppa ja yritystoiminta on mennyt tutkintaan.
Tilauksia ei nettikama.fi:hin kannata suorittaa.
Siinä muutamia arvosteluita paikasta: http://www.nettikama.fi/
Nettikama.fi - rosvoaa ja huijaa!
11
2979
Vastaukset
- Bull Vans
Uusi "firma" jo pyörii tällä tyypillä
Henkilötietolain mukainen rekisteriseloste
Rekisterin pitäjä ja rekisteriä hoitava henkilö:
Deware Oy
Y-tunnus: 2345107-4
Varastotie 11
60100 Seinäjoki
Jouni Mäntykoski, Deware Oy, [email protected]
http://www.nettikama.fi/privacy - jeppejuo
Sama vika täällä. Kohta kuukausi mennyt ja mitään ei ole kuulunut. Monta sähköposti viestiä laittanut mutta ei vastausta mihinkään. Rahat kuitenkin kelpas. Vitun huijari
- Keijohan
Sama homma ilmeisesti jatkuu. TIlasin 130€lla ja 90€ edestä puuttuu tavaraa. Eivät vastaa sähköpostiviesteihin.
- Jokkejokenpoika
Tilattu tavaraa 03.06.2015 yli 200€ arvosta. Luvattu toimitusaika 5-8 pv.
Kulunut aikaa n. 20 pv. Ei vastaa sähköpostikyselyihin.
Jotain outoa... en suosittele...vältäkää tätä kaupaa.
Sama homma edelleen jatkuu...ei asiallista asiakaspalvelua laisinkaan.
Mikäli tavaroita ei kuulu lähiaikoina tai ei selitystä, niin teen rikosilmoituksen ko. yrityksestä. - apin
Kiertäkää tämä kamaton kaukaa . Olen tilannut ja maksanut Key Finder avaimenperä pakkauksen kesäkuun lopulla . Kaksi viikkoa sitten ilmoitettiin , että tilaukseni on postitettu . En kuitenkaan ole saanut ostamaani tuotetta , eikä postikaan tiedä tästä mitään , oli näet ilmaislähetys postissa . Yhtä se on lähettääkö tilaajalle tuotteen maksua vastaan tai maksutta , kun ei kuitenkaan toimiteta mitään . Eikö tällaisia puljuja saa suljettua yhtenä päivänä , nämä saavat toimia ihan vapaasti , eikö maassamme ole kenelläkään selkärankaa . Tämä on sitä samaa huijarijoukkoa E-Villen putiikin kanssa .
- Yksi_paskaan_astunut
Niinpä,
Myös tässä yksi paskaan astunut. Rahat meni ja tavaraa tai kyselyihin vastausta lienee enää turha odotella nyt kahden kuukauden päästä. Kotimaisten nettikauppojen kanssa tämä oli uusi kokemus. On koomista, että minkään tahon viranomainen ei ota kantaa tällaiseen huijaukseen, mutta ajas autolla pientä ylinopeutta, niin kyllä on ojentajaa. Hupaisaa on myös, että arvostetun Pohjola-konsernin tytäryhtiö kuitenkin välittää tämänkin firman maksut vielä tälläkin hetkellä.- Checkout_pelastaa
Näyttäisi sama homma jatkuvan yhä vuonna 2017. YTJ:ssä oleva puhelinnumero ei ole käytössä. Jos käy niin ettette saa tuotteita. Reklamoikaa Checkout palveluun jos sillä maksoitte tuotteet. Heidän kauttaa reklamaatio etenee ja jos ei muuta niin Checkout voi katkaista maksuliikenteen Nettikamalle. Sitten viimeistään loppuu rahastus.
- tseko
Samoin tilasin jännite/lämpömittarin ,maksun ja tilauksen jälkeen ei ole kuulunut mitään ei vastata sähköpostiin eikä puhelin numeroa löydy mistään, Deavaren sivu pelkkää vierasta kieltä.Taitaa olla huijattu!
- Anonyymi
Huijarifirma koko tyynni. Rahat kelpas, mutta tavaraa ei koskaan tullut ja mihinkään viesteihin ei vastata.
- Anonyymi
Pikkutilauksen tein Nettikamasta ja toimitus on kyllä hidasta. Nyt tuli kuitenkin tekstiviesti, että olisi noudettavissa postin pakettiautomaatista. Pakettiautomaatti ei kuitenkaan ole siinä postipaikassa, johon oli tarkoitus tulla, mutta sepä taitaakin olla postin vika?
En kuitenkaan aio enää kyseistä lafkaa käyttää ja vielä en tiedä, millainen toimitettu tuote on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011641- 2101517
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591010Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31990Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K55809En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k49771Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49765Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36725The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702