Ajoin tänään aamulla ojaan ja vitutaa aivan liikaa. vauhtia ei ollut kuin ehkä 10-15km/h mutta silti. Edessä oleva auto oli pysähtymässä/pysäköimässä(?) tien laittaan ja ajattelinpa sitten mennä ohi siitä mutta menipä liikaa sitten penkan puolelle..Suht pikku tie oli kyllä kyseessä. Toinen puoli melko mukavasti lumipenkassa..... Saatiin se kyllä pois mutta kyllähän tuo silti potuttaa!!
Ajoin ojaan
Vittuuntunut00
6110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sen verran korjaan että vauhtia oli 30/35km/h**
Tais olla hauskat loskakelit, eikä nelivetoa alla, sitä se teettää?
Oisit lisännä kaaasuuuva olisit päässy pitemmäälle metsähallituksen puolelle
Nämä hermannit ovat aina yhtä hauskoja, jotka luulevat nelivedon lisäävän sivuttaispitoa. :D :D :D Terveisiä sinne metsähallitukseen.
Itse ajoin tänään myös ulos tieltä. En ojaan vaan ihan pellolle asti. Oli aika liukas mutka ja vauhtia ilmeisesti pikkusen liikaa, niin sitte mentiikin. Vituttaa aivan helvetisti kun ei ollut edes oma auto. Ei kyllä vaurioita tullut onneksi.
Niinhän sitä sanotaan että nelivedolla pääsee pitkälle myös silloin kun tarvetta ei olisi. Ja kyllä se ulosajo aina vituttaa koska se ei liene kuitenkaan tarkoitus, vaikka ajotapa saattaa siihen johtaa.