AVUSTUKSEN MYÖNTÄMINEN JÄMI-SÄÄTIÖLLE
Jämi-Säätiö on anonut 10 000 euron vuosiavustusta lainojen yms. maksuun. Liite nro 32.1.
Ehdotus: Kunnanhallitus hyväksyy Jämi-Säätiön anomuksen.
Päätös: Ehdotus hyväksyttiin yksimielisesti.
Antero Karppinen, Olli Seppälä ja Kari Jokisalo poistuivat kokouksesta tämän asian käsittelyn ja päätöksenteon ajaksi, todeten itsensä esteelliseksi.
Jämi-Säätiö tarvitsee taas alkuvuonna 2015 rahaa
8
176
Vastaukset
- Esteellinen
Milläs perusteella nämä herrat ovat esteellisiä?
- Tietä
Säätiön hallinnossa.
- Väinölä
Kädestä suuhun eletään, kuin noin pieniin summiin ei käteisvarat riitä, jos oikein toimittaisiin säätiö laitettaisiin samantien konkurssiin varojen puutteessa.
- jotainrajaa
Joko taas!
- keppana_isomaha
Jämppä on jämppä
- Samamenojatkuu
Jämin Hiihtotunneli Oy on anonut kunnanhallitukselta 30 000 euron
konserniavustusta rästissä olevien laskujen maksuun.
Kunnan budjetissa on ko kohdassa 4745 1130 (yritystuki, elinkeinotoimi)
varattu Jämi-säätiön ja Hiihtotunnelin avustuksiin yhtensä 40 000 euroa,
josta Jämi-säätiölle on myönnetty säätiön osuus 10 000 euroa. Loput
30 000 euroa on budjetoitu Jämin Hiihtotunneli Oy:lle.
Ehdotus: Kunnanhallitus myöntää Jämin Hiihtotunneli Oy:lle 30 000 euron
avustuksen talousarvion menokohdasta 4745 1130.
Päätös: Ehdotus hyväksyttiin yksimielisesti.
Valtuuston puheenjohtaja Matti Leppihalme poistui kokouksesta tämän
asian käsittely ja päätöksenteon ajaksi todeten itsensä esteelliseksi. - Kehitystä
Putki pitäisi laittaa konkurssiin ja kuitata kulut omaisuuden myynnillä. Loppuisi tuo kunnan kuppaus kun sen joku Vileeni "ostais kun halvalla sais" Alkaisi putki kannattamaan kummasti ja kunta pääsisi pois vastuista. ;)
- uudenaikaista
Juu, nykyään muotia on sauvakävely tai -juoksu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3652128- 571578
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1531170Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771139Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67929- 86905
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.31865Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-112840Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks11837K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8816