Pyhäjärven tielaitos vai onko sellaista enää ?

MIKSI EMOLAHDENTIETÄ EI KARHUTA VAI ONKO SE VIELÄ NIIN HYVÄSSÄ KUNNOSSA LUMISATEIDEN JÄLJILTÄ,ETTÄ EI HUOLTA.
258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

27- tie loistava verrattuna Emolahdentiehen. Peräkärrypojat luisteluttaa kärryjään laidasta laitaan. Postilaatikolle ei tohdi mennä. Saa todella pelätä kulkemista.
Kävelytiet pihasta ovat motissa joka kulmassa. On se sitten piru, ettei nämä epelit saa ihmisille kulkuväyliä. Jos ne joutuisi itse kulkemaan niin, että pitäisi koko ajan pelätä henkensä puolesta, se tie olisi julistettu jo pannaan.
Vajaa tunti sitten oli pakko tiellä vaeltaa. Liikennettä yllättävän paljon.
Aina joukossa joku ralliveikko jolla on vauhtia veressä, enemmän kuin omiksi tarpeiksi. Köyhän henki lienee siis edelleen halpa !

Äänestä

Ei nyt karhuta millään tiellä,kokeillaan kurjuuden maksimointia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


123321 kirjoitti:

MIKSI EMOLAHDENTIETÄ EI KARHUTA VAI ONKO SE VIELÄ NIIN HYVÄSSÄ KUNNOSSA LUMISATEIDEN JÄLJILTÄ,ETTÄ EI HUOLTA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu