Mitä kepun ystävät tekevät Ukrainassa...

VäyrsenPutLehtomäenLinja

Väyrysen, Lehtomäen, Jäätteenmäen, Kääriäisen, Vanhasen, Kaikkosen ja muiden kepusatraappien itäpolitiikan tukemat kasakat esittelevät toimintaansa itse kuvaamallaan ja julkaisemallaan videolla. Voidaan vain arvata, millaista on kohtelu kun kamera ei käy. Ukrainen hallituksen mukaan tällaisten näytösten jälkeen Ukrainan sotavangiksi jääneitä miehiä on murhattu tai luovutettu / myyty ihmiskauppiaille ja viety muualle.

http://www.belsat.eu/en/articles/war-crime-donbas-terrorists-torture-ukrainian-pows-russias-lifenews-reports-live-shocking-video/

Naton vastustajat altistavat Suomen hyökkäyksille. Kepun kellokkaiden harrastama EU:n vastainen, venäläisiä myötäilevä politiikka on kansallinen turvallisuusuhka.

13

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet oikeassa, suuren osan kepulaisia mielessä ovat vielä Rupla - Urhon totuudet.

      Kuvittelevatko kepulaiset, että sen jälkeen kun Suomi on osa Venäjää, että ryssät maksavat syöttiläskuntien ja -maakuntien kulut? Maksaisivatko ryssät yli tuhat miljoonaa euroa joka vuosi pelkästään maatalous"yrittäjien" lomia, luopumiskustannuksia ja eläkkeitä? Epäilen, kun katsoo miten kepulaisten ihannevaltiossa on asiat ovat "haja-asutusalueella".

      Mikään järkipuhe ei mene läpi nykykepussa, vain ankara viha, kauna ja kateus on oikein lietsouititiuina kepulehdistossä ja siten jokaisen änkyrän ja Tolliskon totuutena.

      • JOHTAJAnne

        Tulisit nyt vain HV:ni Paloheinästä vakionimimerkilläsi esiin? Ei yksikään muu voi noin hellittämättömän houna olla.


      • lataaja

        Osmium niska - perseotteella Ukrainaan tykinruuaksi.


      • JOHTAJANLÄÄKÄRI
        JOHTAJAnne kirjoitti:

        Tulisit nyt vain HV:ni Paloheinästä vakionimimerkilläsi esiin? Ei yksikään muu voi noin hellittämättömän houna olla.

        Ossi Aisankannataja persu ottaa taas anti-Kapi lääkkeet ja lakkaa näkemästä harhoja.
        Kyllä se helpottaa ja heittelet vaikka rispiitä vapaa-aikana, siinä on persulle haastetta kovasti.


    • H-Alonen

      hih hih vielä me liitytään Neuvostoliittoon.

    • Ei, kyllä ne ovat nimenomaan "tuppeensahatunlautakasan porvarit", jotka vainoharhaisuudessaan ja kansankiihotuksessaan sirkkelöivät ihan omaa koipeaan. Turha "mölinä" ei edistä yhtään mitään.

      • Joku Seppoo Hölmöömäinen näki sieltä Tolliskomaasta käsin, ilmeisesti oman tunkion päältä, ettei Ukrainassa ole venäläissotilaita. Sama Seppoo Hölöömöläine tiesi, että Helsingin Sanomat on huono lehti, vaikka omien sanojansa mukaan ei pysty kyseessä olevaa lehteä lukemaan sen hajun vuoksi!

        Tolliskojen Totuudentorvi Ilkka - lehti ei ole kertonut mitään totta Suomen Keskustan suuresta vaalirahasotkusta ja siitä annetuista vankeustuomioista ja se, että Matti Vanhanen sai oloissamme harvinaisen syytesuojan Suomen keskustan suuresta vaalirahasotkusta ja siitä miten pitkiä vankeustuomioita oikeus keskustan johdolle ja korkeille palkollisille langetti. Onko siellä Toliskojen maassa koskaan puhuttu mitään totta ja onko tämä syöttiläsmaakunta koskaan pystynyt elättämään itseään rehellisellä työllä?


      • Mitähän sinä muuta ymmärrät maailmanmenosta kuin mitä joku porvarillinen media eteesi tarjoilee? Mahdatko osata edes Venäjää, Ukrainasta nyt puhumattakaan. Joten keskitypä nyt alkajaisiksi ihan omaan tolliskomaailmaasi ja sen perusteisiin.


    • Väykynkavetit

      Nämä Sotarikolliset ovat ilmeisesti samankaltaista sakkia, joka jatkosodan aikana Itä-Suomessa murhasi naisia, lapsia ja vanhuksia. Myös nämä häpeälliset sotarikolliset kaappasivat ihmisiä, jotka ovat sittemmin kadonneet jäljettömiin.

      Tällaista hallintoa edustaa mmä. batman, joka puolestaan on kiivas väykyn fani.

    • Turvallisuusuhka

      Kepu pitää ovea auki kasakoille.

      • LaukonTorpparit

        Kasakat kutsuttiin aikaisemmin mm. Torppareiden häätöön. Mtk-kepun isännillä on pitkä yhteistoiminnan perinne kasakoiden kanssa.


    • LaukonTorpparit

      Kasakat kutsuttiin avuksi jo torppareiden häätöön. Mtk:n isännillä on pitkä perinne yhteistoiminnasta kasakoiden ksnssa.

    • kieropaavo

      Sipilä ja kepu säilyttää Venäjään liittymisoption. Varsinkin Väyrynen ei näe mitään ongelmaa liittyä ikuiseen Neuvostoliittoon, väitöskirjansa mukaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      32
      11240
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      56
      8963
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5435
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3734
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3638
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3594
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3328
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      59
      2665
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      71
      2377
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      33
      1913
    Aihe