Avioliitto

Joko olet tutustunut aiheeseen?

http://aitoavioliitto.fi/
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Kirjoita.

    Äänestä

  • Avioliitto on Jumalan asettama.

    Äänestä

On se näin että jumala kertoo miehelle ja naiselle että tämä on liitto niin silloin ketään ei ole tuleva siinä väliin
ei kirkko eikä maistraatti eikä ketään muu
se sama jumala kertoo milloin on aika vaihtaa jos sikseen tulee
silloin ei kirkko eikä maistratraatti eikä ketään muu on siihen mitään sanottava
kahden ihmisen välillä on ensin kahden ihmisen, luonnonlakien ja jumalan välinen asia, jos ulkopuolisen tahon tulee väliin niin ollan saatanan valtakunnossa
esivallan valtakunnassa

sanotaan että jumala on järjestyksen jumala
järjestys on ihmisten näennäisen satunnainen ja keskinäinen positiivinen vuorovaikutus

esivallan järjestelmällinen järjestys on väkivalta jumalan vapaan valtakuntaan vastaan

se on jo itsessään selvä että pakotettu järjestys on vastain anna nisut ja lusteet kasvaa yhdessä

tämä siksi että ns esivalta ei ole kykenevä tulkita kuka kuuluu mihin osioon

perustelut
ihmisillä on sellainen esivalta joka heihin kuuluu-nisut ja lusteet yhdessä
jos rukoillaan esivallan puolesta pitäisi rukoilla itsensä puolesta
esivalta on rukoiltava itsensä puolesta siksi että sillä on kaltaisensa alamaisia
jeesus on
tie totuus ja elämä
seuraamalla tiesi totuutesi ja elämäsi pääset jumalan ja jeesuksen valtakuntaan
sinä saat alamaisiasi ja he saavat esivaltansa
sinä saat esivaltasi ja he saavat alamaisensa

jokainen saa omansa

keisarin ja saatanan kautta

tämän kautta
jumalan valtakunta on sisäisesti jokaisessa teissä
ulkopuolinen valta ja vallan puute on saatanasta
niin esivallalle kuin alamaisellekin
kaikki jumalasta ja hänen valtakunnansa kautta
itsestänne kautta

Äänestä

Mitä mieltä aitoavioliitto porukka on eri rotujen välisistä avioliitoista? Raamatussahan sanotaan että orjat voivat tulla toisista kansoista mutta avioliitoista ei tässä yhteydessä puhuta mitään.

Äänestä

Avioliitto on näytelmä jossa kaksi ihmistä vetää roolinsa.Kunnes vierailijana on sukulaiset, lapset naapurit.
Avioliitto laadittiin aikoinaan omaisuus syistä
Oikea sielujen tason rakkaus ei vaadi siteitä. Jumala on antanut meille tunteet ja vapaan tahdon. Missään ei kerrota että yhteen liityminen pitäisi olla rituaali. Se on kahden toisiaan rakastavan yhdessä eloa
amen

Äänestä
  • Lukaiseppas uudelleen se Raamattusi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tutustuhan kirjoitti:

Joko olet tutustunut aiheeseen?

http://aitoavioliitto.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu