Prahassa ei afrikkalaisia juurikaan ole..

Ihmettelevämatkailija

Tässä reissussa ollaan ja mietin että miksi esim praha ei ole täysin afrikkalaisten invaasion kohteena kuten suomi ja helsinki?? Täällä oikeestaan ainoot tummat on olleet aidosti töissä tuola kaduilla ja esim huumeita ja naisia ovat tarjoneett vain ja ainostaan nämä afrikkalaiset täällä keskustan alueella. No ainakin töissä ovat eli työperäinen maahanmuutto toimii täällä hyvin. Suomessa on valtava määärä somaleita yms jotka istuvat ja hengaavat asemalla vailla töitä. Vai onko se niin että tänne ei tulla siksi niin innoissaan kun täälä ei jaeta maahanmuuttajalle rahaa silleen kuin suomessa???hmmm..mitenköhän se on..

4

57

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaluvalo

      Siellä eivät naiset ole niin mustanmulkhun perrään kuin thäällä hyysäriämmät! heti kun näkyy afrikan kädellisiä niin ämmiltä valuu haarojenvälistä! Suomi saastuu, onneksi suuriosa on tuolla kehäkolomosen sisällä karsinassa!

    • neekerit_bye_bye

      Tsekit ovat älykkäämpiä kuin suomalaiset. He eivät ylläpidä hukkapätkien oleskelua maassaan.

    • mamu_blue

      Tsekeillä ei varaa maksaa laiskojen mamujen lomailua. Ei olisi suomellakaan.

    • Tallinnassa ja muualla Baltiassa afrikkalaisia ei ole ollenkaan. Niitä ei ole missään sellaisessa maassa, jossa elatus pitää hankkia työnteolla ja joissa on reaalinen tasa-arvo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      808
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe