välillä oon aika masentunut , epätoivoinen ,

epävarma ja vainoharhainen , mutta en välttämättä just nyt. normaaliahan tämä vain on. naiselle tämä.
10141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

nii..? kuka ei olisi välillä, varsinkin jos elämä potkii päähän
mitä haluat sanoa naiselle, että ymmärtäisi että tuon takia leikit hänen tunteillaanko

Äänestä
  • elämä nyt ei ole normaalia enempää potkinut päähän tällä hetkellä. tohon toiseen en voi muuta sanoa kuin älä syyllistä minua omista ongelmistasi.

    Äänestä

  • zökölö kirjoitti:

    elämä nyt ei ole normaalia enempää potkinut päähän tällä hetkellä. tohon toiseen en voi muuta sanoa kuin älä syyllistä minua omista ongelmistasi.

    en syyllistänyt, se oli kysymys, etkä osannut vastata kovin fiksusti

    Äänestä

Aivan normaalia. Minulla muuten kaikki ok, mutta olen vain epävarma siitä, että kelpaanko hänelle juuri sellaisenaan kuin minä ole. Vaikka tukka pystyssä ja villasukat jalassa. Etenkin, kun toinen on niin komea ja muutenkin niin täydellinen, niin väkisinkin tulee epävarmaksi vaikka sitä ei muuten olisikaan.

Äänestä
  • no oon ajatellut hänestä ihan samallalailla että kelpaanko minä hänelle kun välillä tuntuu että hän olisi niin kuin out of my league tai jotain.

    Äänestä

  • Tästä tuli mieleen oma ajatukseni asiasta, olen aatellut että olen mikä olen. Tämmöisenä hän minuun tykästyi ja tämmöisenä hän minut saa. Koko paketti. Kukaan ei ole täydellinen. Ja sellainen kun hän on, sellaisena minä hänet haluun, omana itsenään. Siihen minä alunperin tykästyin.

    Äänestä

Nii. Parhaansa sitä kukin koittaal tehdä. Virheitäkin sattuu, väärintulkintoja, lisäävät vainoharhaisuutta. Oon tänään koittanut paikkailla omaa kirjoitusvirhettä, mistä varmaan mieliharmiakin tullut. Hiuka kupoliin ottaa. Mut eipä meistä kukaan täydellinen oo...normaalia, nih.

Äänestä

sille naiselle? Ehkä hän voi auttaa sua. Kaksin aina kaunehimpi.

Äänestä

Sopivissa annoksissa tuollaset tunteet syventää ihmistä.

Äänestä

Aika rasittavaa jos ihminen on kaikkea tuota jatkuvasti samaan aikaan,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zökölö kirjoitti:

epävarma ja vainoharhainen , mutta en välttämättä just nyt. normaaliahan tämä vain on. naiselle tämä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu