yhteisöveroalemoka.

Koko ajan olen kertonut, mikä moka on tää alennus. Tähän aikaan. Viedä miljardi kulutuksesta rikkaille. Taloustollot tyrmännyt. nyt on totuus julki ja nä taloustollot häpeään. Samat tollot hehkuttaa EKP;n setelikoeen painamisen autuutta. Kohta ne taas häpeään!
2957
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Näille taloustolloille, jotka ylisti sitä maasta taivaisiin!

Äänestä

Suomi ei koskaan nouse. Nämä taloustollot antaa vika ohjeita.

Äänestä

Yhteisöveron alennuksessa ei ollut kyse investoinneista tai työpaikoista vaan yritysten mahdollisuudesta tulouttaa yhä enemmän varoja veroparasiittien kautta ulos Suomesta kuten tilastojen mukaan on myös tapahtunut.

Ja tämä vuoto ei koskaan tule takaisin Suomeen vaan se jää ulkomaille yritysten hallitusten jäsenien harrastustoiminnan tukemiseen kuten guuffaukseen Dubaissa tai seilaukseen Karibialla.

Jo uutinen siitä, että suomalaisyritykset maksoivat ennätysmäärän osinkoja omistajilleen tarkoittaa niiden varojen olevan pois investoinneista ja sitä kautta pois kansantaloudesta vain muutamien yksilöiden huvitusten maksamiseksi ja nämä muutamat haluavat vielä lisää voidakseen kierrättää omaisuuttaan veroparasiittien kautta.

Suomi on nykyään luokkayhteiskunta - on niitä, joilla on ja niitä, joita voi syyllistää "kestävyysvajeesta" - Lilius maksattaa omat huvituksensa kroonikkopotilaiden vaipoilla - tärkeintä on itselle hyvä eikä pienintäkään ajatusta siitä mistä isorikkaan fyffe koostuu.

Äänestä

Demariretkut ja ketkukokoomus!

Äänestä
  • Sekoomus myös!

    Äänestä

Eikö Korkmankin äsken oikein mukavalla rahalla palkittu?

Äänestä
  • Sixten Korkman on ainoita suomalaisia taloustietäjiä jonka puheessa on järkeä ja siitä saa myös selvää. Mutta miksei sitten toimita niin kuin nämä OIKEASTI viisaat sanovat? Tätä sopii kysyä esimerkiksi Kataiselta ja Stubbilta. Lieneekö asia niin ettei esimerkiksi juuri Korkman ole tarpeeksi kokkari tai yhtään mitään poliittista ja siksi myös jotenkin "epäuskottava". Tyhmien joukossa viisaus pelottaa, ja juuri talousviisautta Sixtenillä riittää.

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Sixten_Korkman

    Äänestä

  • Korkmankin ylistänyt yhteisöveroalemokaa,,. siinä senkin ammattitaito!

    Äänestä

Onko näiden mokien takana Hetemäki?

Äänestä

Kokoomuskoijarit ja demuretkut palkittava oppositiolla.. talousviisaille puhekielto ja Hetemäki hyllylle!

Äänestä

Kokoomuskoijarit ja demuretkut palkittava oppositiolla.. talousviisaille puhekielto ja Hetemäki hyllylle! Oikeus takaisin!

Äänestä
  • Kokoomus, fasisti-Putinia nuolevat persut ja muu äärioikeisto laitettava oppositioon. Kansanrintama (Vas, SDP, Kesk.) tilalle!

    Äänestä

  • Mustanbeffan lumoissa olevat kokoomus ja hurrit oppositioon. Ennen kuin tuhoavat Suomen!

    Äänestä

  • kyllä kirjoitti:

    Mustanbeffan lumoissa olevat kokoomus ja hurrit oppositioon. Ennen kuin tuhoavat Suomen!

    Ainakin Kokoomus ja Putinin persettä nuolevat rasistipersut joutavat oppositioon. Kapitalistien kätyrejä kumpikin!

    Äänestä

Meillä ei ole varaa tunareihin, kokoomukseen ja demareihin!

Äänestä
  • Eikä natsipersuihin. Tulette näkemään, että kokoomus ja persut ovat vaalien häviäjiä. Vasemmisto on vaalivoittaja.

    Äänestä


  • Kannatti yhteisöveroalemokaa..

    Äänestä

  • vasut kirjoitti:

    Kannatti yhteisöveroalemokaa..

    Vasemmistoliitto joutui tekemään valitettavia kompromissejä laajapohjaisessa hallituksessa. Kansanrintamahallituksessa pystytään tekemään paremmin vähäosaisia tyydyttäviä ratkaisuja. Uusliberalistikokkarit ja fasisti-Putinia ihannoivat persut kokevat vaalitappion!

    Äänestä

  • Miljardin moka.. Ei voi selitellä!

    Äänestä

  • isoon kirjoitti:

    Miljardin moka.. Ei voi selitellä!

    Ainoa järkevä hallitus on kansanrintama. Uusliberalistit ja Putinia nuoleskelevat fasistit kuuluvat oppositioon!

    Äänestä

Kaikki puhe yhteisöveron alentamisen "dynaamisista vaikutuksista" oli tietystikin pelkkää valheellista perustelua, jonka jokainen joka vähänkin ymmärtää kapitalistisen ahneuden, olisi pitänyt ymmärtää valheeksi. Nyt on sitten jaettu kilvan osinkoja. Hyvä niin, sanoisi Puttonen. Tämän ajan merkkejä tämä on. Ja aika on sellainen, että "meidän tulee kansainvälistyä", eli se epätasa-arvo, mikä on muualla tulee tuoda myös Suomeen. Työmiehen palkka on liian suuri ja pörssiyrityksen hallituspalkkio kansainvälisesti alhainen. Kansanedustajat palkkaskuopassa ja työttömyyskorvaukset eivät kannusta työntekoon. Pakko tehdä muutos ja kansainvälistyä. Vai onko. Vaalit on keväällä ja silloin on tilaisuus jollain lailla vaikuttaa - vai onko?

Äänestä
  • On. Suomeen on saatava Vasemmistoliiton, SDP:n ja Keskustan yhteishallitus. Pystyvät parhaiten ajamaan vähäosaisten ja sorrettujen asiaa. Kokoomustalousliberaalit ja fasisti-Putinia fanittavat natsipersut oppositioon!

    Äänestä

Ei ne häpeä, sillä poliitikoille menneet päätökset ovat vain maineen kasvatusta vaikka kusisikin käsille - toiste oli 90-luvun alussa kun muutama bisnis-mies ymmärsi virheensä ja veti itsensä jojoon häpeästä.

Äänestä

Benin listaa tarvitaan yhteisöveroalemokan takia!

Äänestä
  • Uusliberalismi-Kokoomus ja fasisti-Putinin suklaa-aukkoa nuoleskelevat oikeistopersut kärsivät vaaleissa vastajytkyn. Vasemmisto voittaa!

    Äänestä

Aina alkaa oksettaa, kun YLe raastaa ruutuun jonkun taloustollon,, kehumaan yhteisöveroale mokaa!

Äänestä
  • Takkiin tulee vaaleissa talousliberalismikokkareille ja Putinin suklaa-aukon nuolijoille, oikeistopersujunteille! Vasemmistolle vaalivoitto!

    Äänestä

Nää talousviisaat, nuijat, kehuu yhteisöveroalemokaa, että saavat virkoja ja apurahoja. Ei kait ne voi noin tyhmiä olla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taloustollot kirjoitti:

Koko ajan olen kertonut, mikä moka on tää alennus. Tähän aikaan. Viedä miljardi kulutuksesta rikkaille. Taloustollot tyrmännyt. nyt on totuus julki ja nä taloustollot häpeään. Samat tollot hehkuttaa EKP;n setelikoeen painamisen autuutta. Kohta ne taas häpeään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu