"Christinan villit pojat pelaavat puhelimillaan aamusta iltaan ja pompottavat äitiään pikkupomon ottein. Apuun ampaiseva Mummomafia viheltää pelin poikki ja pistää pystyyn perinteisen tyylin harjoitusleirin lapsille ja aikuisille. "
Mitä vit... Eikö vois ottaa puhelinta lapselta pois. Innolla odotan tätä uusavuttomuuden kukkaa!
Mummomafia 5.2.
9
205
Vastaukset
- myötähäpeää
No mikäpä siinä jos ei kiinnosta lasten kans leikkiä tai viettää aikaa... Voi lapsiparat, nyt on oikeen telkkarissa asti esitelty miten kasvatetaan.
- liikakilot
Äippä valitti väsymystä ja jokainen näki, mistä väsymys tulee ja on tullut. En takuulla minäkään jaksais edes itteeäni raahata mihinkään, kun liikakiloja on toinen mokoma nornaalipainon päälle , jopa enemmän. Veikkaan, että paino huitelee n 150-160 kg:n paikkeilla. Mummojen olis pitänyt puuttua muuhunkin, kun lasten hoitoon. Elämänhallintaan yleensä. Virkeys palaa heti kun liikakilot lähtevät. Eikä edes tarvii kaikkia pudotta, hyvä alku olisi jo kun pääsee sadan kilon alle.
- ehkäisytkeksitty
Tämä pyylevä mamma tuumasi vain 'en ole lapsi ihminen' ei pitänyt lapsiaan sylissä, ei lukenut heille, kun ei ole lapsi ihminen. Mitä he´´´´ä se sittten hommasi itselleen lapsia, koska ei ole lapsi ihminen. Olisi ajatellut muutama vuosi aikaisemmin.
- jepulixi
http://www.vauva.fi/keskustelu/4386481/ketju/mummomafia_5_2_2015/sivu/2 tuosta ehkä selviää se väsymyksen syy ts. taustat
- syömissyy
jepulixi kirjoitti:
http://www.vauva.fi/keskustelu/4386481/ketju/mummomafia_5_2_2015/sivu/2 tuosta ehkä selviää se väsymyksen syy ts. taustat
Tarkoitatko, että rattij on syy syödä itsensä hengiltä ja jättää lapset oman onnensa nojaan? Ei aukea oikein tarkootus..
- tarkennetaan
ts. en ymmärrä henkilöä ollenkaan ja ainoa mikä käy tuossa sääliksi oli nuo lapset, joiden tilanne tuskin on muuttunut mihinkään ohjelman alkutilanteen jälkeen, ainoa ero entiseen että nyt se näytettiin koko kansalle.
- Huostaanotto
Tuon painoinen ihminen; ei mene kyykyyn, ei nosta mitään lattialta, eikä helpolla pääse tuolista ylös. Mistä tiedän? Ihan on oma kokemus.
Ainoa vähääkään lasten kannalta hyvä ratkaisu olisi sijoittaa lapset.- elämähaltuun
Elämänhallinnan oppituntia tarvitsis jotta kilot putoo. Ei kukaan jaksas noilla kiloilla lyllertää lasten perässä. Miten saa edes omat sukat jalastaan pois? Joku toinen ohjelma oli tv:s ja siinä mies yritti laittaa nilkkasukkia jalkoihinsa. Oli työn ja tuskan takana, kun kiloja oli kaksinverroin.
- oijoiiii
miksi hänellä oli lapsia jos ei ole " lapsi ihminen ". täysin ulalla koko mutsi. sääliksi kävi lapsia, jotka häiriköimällä yritti saada huomiota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2585476
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!582736- 892422
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.4071638Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss1041390SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291193Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101129Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST92651001Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte180947Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u41913