Yhtä ehjää yhdessä.Miten helvetissä saan järjen takaisin päähäni kun on niin saatanan paha olla koko ajan.tunteita ei saa tapettua sormianapauttamalla eikä edes järjellä ajateltuna.kyllä tiedän että väärin on väärin mutta miksi se ei tunnu siltä.nytkin toivon että tulisit taas tänne ja voitas...me voitas mitä vaan.
Ei kai kahdesta tekopyhästä vois koskaan tulla
kamalaatämäon
897
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei tunteet ole koskaan väärin. Teot voi olla vääriä mutta tunteet ei.
Miten se tekopyhyys muka ilmenee? Mä en pidä itseäni enkä häntä tekopyhänä.
Ne teot juuri tekevät meistä tekopyhiä.
Siis väärät teot?
Niin. Kun on tehty mitä ei pitäisi. Mutta en osaa edes tuntea katumusta kun se jotenkin tuntui oikealta. Ne tunteet vesittää järjen.
Joskus seksin harrastaminen on voinut tuntea "tutulta" jonkun henkilön kanssa eikä se ole ihan sama asia kuin pettäminen jonkun tuntemattoman kanssa. Mutta näin puhuu kai pettäjät..
Kaksi pappia himoitsee toisiaan? Katsoitteko eilen Riisutun miehen?
Jos roolileikkejä kaipaat niin täältä löytyyy... sä voit olla nunna ja mä voin pukeutuu papiks ja sit voijjaan irstailla kirkon takahuoneessa
Joku joskus muinoin kirjoitti täällä jotain, mikä lohdutti ainakin minua: vihata saa vaikka kuinka montaa ihmistä yhtä aikaa, mutta rakastaa saa muka vain yhtä. Toihan on ihan järjetöntä logiikkaa.