zombi maailman loppu

kysynvaan

Elikä jos nyt katot pihalle ja huomaat että zompeja tulee joka suunnasta ja ihmiset kirkuvat ja juoksevat karkuun niin mitä teet? ( Oletetaan että tauti tarttuu puremasta ha zompi kuolee ainoastaan laukauksesta päähän )

7

290

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valistunut

      No mekän plääni ois vetää äkkiä kaikki verhot ikkunoiten eteen ja tietenki lukita kaikki ovet ja ikkunat. Sitte mähollisimman paljo esteitä kuten pöytiä, tuoleja ja huone kaluja ovien ja ikkunoitten eteen. Tarkotus on saaja talo näyttämään hylätyltä.

      Seuraava homma on hajottaa portaikko (asun siis kaksi kerronsisessa talossa) ja täyttää kylpyamme ja kaikki mahdolliset astiat vedellä, koska veden tulo saataa katketa minä hetkenä hyvänsä. Sen jälkeen kaikki ruuat pitää saaja kannettua ylä kertaan ja ei muuta ku odotellaa
      Muutaman viikon kuluttua talo käy kuitenki mahlinnoitukseksi ja ruokaki alkaa olla loppu. Täytyy siis lähtee pois sieltä. Se edellyttää sitä että reppu pakataan täyteen kaikkee tarpeellista kuten puukkoja, veitsiä ruokaa ja juomaa. Koska asun meren rannalla tarkotus ois polkee pyörällä mahollisimman nopeeta rantaan ja pölestää vene. Mielellään moottori vene koska matka hailuotoon on suht lyhyt. Hailuodosta otan matkaan kaikki tarvittavat tavarat. Sen jälkeen tarkotus ois löytää saari vähän kauempaa rannikosta ja ruveta viljelemään maata.

    • juuujuuu

      No lopetan toistaiseksi liiallisen Zombie filmien katselemisen niin näen ikkunasta normaalia elämää sekä normaaleja ihmisiä.

    • Zombi maailmanloppu olisi Stubbille pelkkä hyvä asia, sillä hän olisi maailman viimein elossa oleva oikea ihminen, koska hän on vähän niinkuin Homer Simpson, mitä tulee suhteessa zombeihin: "tap tap tap ööörrhhhhgglll NO BRAINS!"

    • KaiketiHyvin

      Katot eivät ole pihalla, mutta sompia näkyy ohihiihtävien sauvoissa, kukaan ei pidä sen kummallisempaa meteliä.

    • wherearemybraaaiiiiinss

      Oon jo zombi. Istun koneella aamusta iltaan.

    • attekelista

      Maailmanlopun ajankohtaa ei kukaan ihminen tiedä, tulee kuin varas yöllä.
      Mutta vapaa-ajattelijoiden järjestön loppu häämöttää jo hyvin lähellä. Jäseniä on enää 1576 ja määrä vähenee vauhdilla.

    • Ensiksi_sammuta_tv

      Ensiksi sammuta tv. Tämän jälkeen tutki Raamatusta mitä Jeesus on opettanut maailmanlopusta ja mitä Jumalan profetioissa on Herran päivästä.

      Toki voit myös tv:tä katsoa ja ymmärtää että siellä on keksittyjä asioita vaikka myös dokumentteja ja niissäkin ihmisten valheita voidaan välittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      356
      1438
    2. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      79
      987
    3. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      84
      905
    4. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      61
      833
    5. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      49
      728
    6. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      121
      705
    7. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      38
      692
    8. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      49
      658
    9. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      50
      616
    10. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      10
      568
    11. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      30
      567
    12. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      95
      552
    13. 45
      547
    14. 32
      531
    15. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      525
    16. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      33
      518
    17. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      84
      495
    18. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      41
      492
    19. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      80
      470
    20. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      48
      459
    Aihe