Nazi-tervehdysgraffiti sotkettiin

http://nyt.fi/a1305924101889

Persujen graffiti sotkettiin, mutta enpä ihmettele. Kuvassa kaksi miestä natsitervehtii persujen logoa! Todella mautonta jopa persuilta. Ja eikö sinne toimistolle saa hommattua niitä valvontakameroita, ihme tumpeloita koko persusakki... Ei ainakaan pitäisi olla kameran hankkimenen rahasta kiinni, vai eikö Timpan kukkaronnyörit aukee? No, kenttäväki voisi varmaan kerätä kolehdin.
1373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Rahoittaako sossu ja Kela näiden älykääpiö-luusereiden maalitkin? Olisko jo aika vähentää yhteiskunnan tukia näiltä työtä vieroksevilta.

Äänestä
  • Homoja tai ruotsin opettajia...

    Äänestä

Ettei vaan persut itse sotke ikkunoitaan saadakseen mediahuomiota?

Äänestä
  • Suomessa persut syrjivät naisia omassa puolueessaan. Se näkyy myös persujen romahtahtaneena kannatuksena.

    Äänestä

Kyllä tuollainen tervehtiminen on ylilyönti jopa persuilta. "mustamaalaaja" teki persuille palveluksen, kun nyt vältettiin kohu natsitervehdyksestä.

Äänestä

Naisten tulee tietää paikkansa puolueessa !!! Paakkelsit ja kahvitus ovat heidän vahvuuksiaan.

Äänestä
  • Raiskaaja Putkonen tietää miten naisia kohdellaan.

    Äänestä

PERUSSUOMI TUKEE, PAKKORUOTSI POIS, KIELITAITO KUNNIAAN
KIELIPALETTIMME YLEISESSÄ OPETUKSESSA ON SUOMI, ENGLANTI KAIKILLE JA SEN JÄLKEEN SAKSA JA/TAI RANSKA opiskelutasosta riippuen tarjottava valinnan mukaan

Kielitaito kunniaan, pakkoruotsi pois

http://vapaakielivalinta.fi/images/rahankerays/suvaitsevampi-suomi-0-440px.png
http://ruotsivapaaehtoiseksi.fi/
http://vapaakielivalinta.fi/ajankohtaista.php?artikkeli=Ruotsi vapaaehtoiseksi -rahankeräys starttaa Helsingin seudun linja-autoissa 8. syyskuuta


http://jussiniinisto.fi/index.php/2015/02/pakkoruotsin-poistamisaloitteen-kasittelyyn-vauhtia/

Julkisuudessa turhan vähälle huomiolle jäi joulun alla Åbo Akademin ja Tampereen sekä Turun yliopistojen yhteistyössä tekemä tutkimus, joka kartoitti suomalaisten mielipiteitä ruotsin kielestä.

Peräti kolme neljäsosaa vastaajista oli sitä mieltä, että ruotsin kielen opiskelun pitäisi olla vapaaehtoista. Selvästi yli puolet oli lisäksi sitä mieltä, että koulussa olisi hyödyllisempää opiskella jotain muuta kieltä kuin ruotsia.

Aloite lähetettiin sivistysvaliokuntaan, josta sitä ei vieläkään ole tuotu eduskunnan täysistuntoon. Toivoa sopii, että valiokunta laittaa käsittelyyn vauhtia ja tuo asian äänestykseen pikimmiten. Sillä mikäli aloitetta ei käsitellä ennen eduskuntavaaleja, se raukeaa, kuten käy kaikille muillekin käsittelemättä jääneille esityksille.

Herääkin epäilys, halutaanko aloitetta tarkoituksella viivyttää sivistysvaliokunnassa, jotta nykyinen, pakkoruotsin poistamista periaatteessa kannattava eduskunta ei ehdi asiasta äänestää. Joka tapauksessa perussuomalaiset aikoo jatkaa asian ajamista.

Kolumni julkaistu Lännen Median lehdissä 31.1.2015.

Äänestä

Jopa toimiston koristeessa on pitänyt perseillä. On kyllä pönttöporukkaa.

Äänestä

Ilmankos Halla-ahoa nauratti persu-graffitin paljastamistilaisuudessa. Mukava käsi-pystyssä-asento on niin tuttu ja hauska. Kuka muuten voi väittää etteikö tuosta tule mieleen "Heil H."-tervehdys??? Ja miksi persutoimistolla ei ole valvontakameroita? Viimeksi seliteltiin, että kamera oli rikki tai jotain, mikäs syynä nyt? Vai eivätkö halua tietää kuka häiritsee persujen rauhaa? Alkaa vähän haiskahtaa koko tama "aina meitä persuja kiusataan"- juttu. Omat asialla?

Äänestä

http://timosoini.fi/2015/02/langet-kaulaan-2/
Tulevalla viikolla isännöimme ECR- ryhmän Opintopäiviä. Tuo ryhmä On Euroopan Parlamentin kolmnneksi suurin ryhmä. Sampo ja Jussi ovat jatkaneet kunniakkaasti Perussuomalaisten työtä Euroopan Parlamentissa.
Vuonna 2009 tein oikean päätöksen lähtiessäni ehdolle. Viime vuonna oli oikein jäädä Suomeen.

https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisten-eu-ryhma-kokoontuu-helsingissa-mukana-yli-40-meppia/

Euroopan konservatiivien ja reformistien ryhmä pitää opintopäivät Helsingissä 3. – 6.2.2015. Ohjelmassa on muun muassa keskustelua EU:n talouspolitiikasta, kevään eduskuntavaaleista sekä turvallisuuskysymyksistä. Opintopäiviin osallistuu yli 40 ECR-meppiä, mukaan lukien ryhmän puheenjohtaja, Britannian konservatiivipuolueen Syed Kamall.

Äänestä

Eikö persuilla ole varaa turvakameroiden ostoon? Loppuisi tama uhriutuminen ja uikutus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Missäkamera kirjoitti:

http://nyt.fi/a1305924101889

Persujen graffiti sotkettiin, mutta enpä ihmettele. Kuvassa kaksi miestä natsitervehtii persujen logoa! Todella mautonta jopa persuilta. Ja eikö sinne toimistolle saa hommattua niitä valvontakameroita, ihme tumpeloita koko persusakki... Ei ainakaan pitäisi olla kameran hankkimenen rahasta kiinni, vai eikö Timpan kukkaronnyörit aukee? No, kenttäväki voisi varmaan kerätä kolehdin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu