Oletteko te suomalaisia vai jotain säälittäviä matelijoita, USA:n persettä nuolevia mielistelijöitä? Missä on se teidän kuuluisa juureva suomalaisuus ja kyky luottaa vain itseensä ja muihin suomalaisiin? Minne katosi suomalaisten omanarvontunne.
Jo riittää Amerikan perseennuoleminen!!!
Suomi-luota-itseesi
21189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ei Suomi nuole USA:n persettä, vaan se on meidän kanssamme ystävällismielinen valtio ja hyvä yhteistyökumppani. Tämä kumppanuus on nostanut suomalaisten omanarvontuntoa, ja aikaisempi YYA-ajan Venäjän perseennuolenta ja matelu on onneksi enää vain kaukainen muisto. Suomi on nykyään vahvempi ja itsenäisempi kuin koskaan. Ja Moskovan Tiltuja harmittaa.
Koko Suomen poliittinen eliitti ja media nuolee Setä Samulin lihaa pahalle löyhkäävää peräaukkoa.
Missä on suomalaisen omantunnon arvo ?Sitä on vaikeaa havaita seistessä pysäkillä seuraamassa happamia naamoja .Yleisissä kulkuneuvoissa mulkoillaan ,ja murjotetaan kuin oltais menossa mestauslavalle .Ainoat joilla on naurussa pitelemistä ovat bummit, jotka hörisevät parin kossulestin kännissä heti aamulla .
Siinä omantunnon arvoa kansalle .Venäjän - vihaan tuhlataan aikaa ja tunteita myrkyttäen omaa kroppaansa . Viisaammat ovat jo lähteneet maasta .
VAHVEMPI?!
Millon viimeks Suomen maanpuolustus on ollu näin retuperällä?!? 1800 luvulla?
Samoin Suomen talous! EI IKINÄ o ollu näin paljon velkaa, ja toisaalta, näin paljon ulkomaisia rahareikiä tukittavana!
No entäs se ITSENÄISYYS sit!? :)
Talous tekee mitä EKP käskee!
Teollisuus tekee prikuullee niinku direktiivit käskee!
Lammaslauman moraalin omaavat poliitikot tekee just niinku 'ryssel käskee!
Itsenäisyys MY ASS!
Vjenäläisten perseen nuolijoita riittää, aina on joku vanha stallari jossain tai osinkotulojensa menetystä pelkäävä kokkaresijoittaja tai maakauppaa hierova kepulilainen...
Loput yksinkertaisesti pelkäävät.
Ei ainakaan tällä ilmansuunnalla nuoleskella kummankaan perälautaa ,
hissukseen vain analysoidaan tilanteita ,ja ihmetellään miten helppoa on
kehittymättömiä huijata .Eikä se edes ole aina yksilön vika ,vaan koko systeemi
on niin pirullisesti suunniteltu ettei sitä voi heti havaita .Hallitsijoiden voima on heidän jatkuvuudessaan . Istuimet jaetaan ylimistön perhekuntien kesken ,
muutenhan voisi tapahtua " puolueettomuutta ".Köyhä saattaa edetä korkeammalle , mutta sitäkin keulakuvaa ylimistö käyttää omaksi hyödykseen .USAn presidenttiys on siitä hyvä esimerkki .Vastauksen sain osuvasti juutalaiselta ystävältäni ,kysyessäni ,miksi te juutalaiset ette aseta omaa presidenttiänne valtaan ,hän
vastasi ,miksi me sen tekisimme ,mehän jo omistamme KAIKEN . WOW,niin onkin .
Yksi sana paljasti yksilön asenteen naapurivaltiota vastaan .En ole missään muualla tavannut niin ilkeitä ,ja kateellisia ihmisiä ,kuin suomessa, ja rehellisyys puuttuu täysin . Propakandaan uskotaan heti koska se tulee " TVeestä, niin silloinhan sen PITÄÄ OLLA totta ,eihän edes " Stiller " tule meidän olohuoneeseen esittämään valheita ,EIHÄN ! Varsinkin ollessaan Jumalan esikoiskansan jäsen ,eikö niin ?
Eihän juutalainen voi pettää ketään ,koska sehän on mahdottomuus .Hyvä muistaa ,
mitenkä kaikki lännen uutiset on tuotettu ainoastaan juutalaisten omistaman median
välityksellä .Muuta mahdollisuutta ei edes ole .
"Te" suomalaiset ja
Sinä?
missäpäin Sinä vaikutat, jos saa kysyä?
Te saa-t-anan turvenuijat .Miten kauan teitä on koulutettava ,että oppisitte edes alkeet . Teidän PM.antaa luvan vieraiden valtioiden tehdä sotaharjoituksia lapissa
vakoilemassa NATO - mahdollisuuksia rajan taakse . Menkää nettisivulle ,ja naputelkaa sinne koneeseen " CITYCON " hallinto ,ja omistajat ,niin näette mikä porukka johtaa maatanne .Lisäksi katsokaa ulkomaalaisten kaivosyhtiöiden saavutukset ,viedessään jalometallit maastanne ,jättämättä mitään muuta jälkeensä kuin saasteita ,ei centtiäkään rahaa valtion veronmaksajille .Ne kaikki ovat sisaryhtiöitä jenkkien firmoista ,peitenimillä varustettuina .Jenkki - siionistit ovat niitä jotka jo omistavat miltei kaiken maapallolla pienemmästä suurempaan .PIste .
Minä vaikutan muualla ,eikä mitään haluja palataa takaisin "kehitysmaahan ",jossa kehitys lakkasi EU liittymisen aikoihin .Nyt maata muutetaan läntisen tavan mukaan
ryöstettäväksi kaikella mahdollisella tavalla .Siniristilipun värit sopivat kuin nakutettu Israelin lipun väreihin .Kaiken yksityistäminen on alkanut .Sillä saadaan huomaamattomat " kastieroon ",ne joilla on ja ne joilla ei ole mitään .Te nukuitte kossu -höyryissänne kun matto lähti alta .Nyt ei äänestykset auta .
Myimme isoisiemme perinnön rahasta lännelle, nyt on taisteltava jotta saamme sen takaisin.
Entäs sitten sotakorvaukset itään ja elvytyspaketti etelään?
Koskas maksetaan Pohjoisnavan hyväksi, vaikkei siellä valtioita olekaan?
Suomineidon alkemistisen veljeskunnan jäsenenä, totean Venäjän Karhun olevan meidän käsissämme. Vaikka gojimit eivät sitä ymmärrä.
Aikanaan Urho ei vastoin väittämiä nuoleskellut ketään, mitä nyt kului votkaa Leonidin kanssa saunotessa ja asiat hoituivat että?
Se oli sitä hyvää aikaa, jolloin Urho piti omat herrat ojennuksessa ja kokoomuksen ulkona hallituksesta....ihan oikein, tällaista menoa kipeästi kaivattaisiin ja heti.
Eivät menneet ajat enää palaa. Minä en ainakaan aio enää tällä karmillisella historiallani johtaa muuta kuin hengensotaa omassa kollektiivisessa päässäni.
Pahiten Suomi oli rähmällään Keisarin Saksan edessä kesällä 1918 ja nyt anglosiionistisen imperiumin edessä. YYA-aikana ulkopolitiikka oli hyvin hoidettu ja maa taloudellisesti kasvu-uralla.
Ryssä on taas aloituksen tekijänä.
Pietarin tehtaalta pikatoimituksena.
Mieluummin nuolen läntisiä perseitä kuin ryssän slaavi-paskaista stalin-putin perää.
Siinä on muuten perää.
Yks hyvä vaihtoehto vois olla kans se et lopettaisit sen maanisen perseitten nuoleskelun puoleen jos toiseen sinäki ja alkasit tekemää jotai isänmaas hyväks sinäki?
Pidä sinä punikkiryssä turpasi kiinni. Kukaan ei ole kiinnostunut jutuistasi.
Eurooppa on yhä Usan miehittämä, vaikka sodan päättymisestä on kulunut yli 70 vuotta