Aikoinaan kun somali murhasi tamperelaistytön

Ihan lehdessä paikalliset sanoi, jos täällä näkyy tummia, ne lynkataan. Tämä oli 1990-lukua.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Abdigadir_Osman_Hussein

Somalit pelastui, koska juuri siellä päin ei ollut niitä vielä.

Nykyisin ei edes netissä voi sanoa mitään, pitää vain suvaita.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kiinnosta kostaa mamujen kanssa patjaavan naisen kuolema?

Äänestä

Yläpuolen persereikähyysääjälle, joka omasta mielestäni pitäisi tappaa murhaajien avustajana giljotiinissa, niin esimerkkitapauksen uhri ei ollut missään tekemisissä mamujen kanssa. Tämä murhaajakin juuri saapunut.

Äänestä

Oikein..plus1

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muistelijatauno kirjoitti:

Ihan lehdessä paikalliset sanoi, jos täällä näkyy tummia, ne lynkataan. Tämä oli 1990-lukua.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Abdigadir_Osman_Hussein

Somalit pelastui, koska juuri siellä päin ei ollut niitä vielä.

Nykyisin ei edes netissä voi sanoa mitään, pitää vain suvaita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu