Kaikki aloitukset vain yhden kirjoittajan?

samaasukua

Kyllä!
Se on hyvin helppo todistaa oikeaksi:
Jokaisessa profiilissa on aivan sama kuva!
Vai onko ikä palstoilla niin sisäsiittoista porukkaa, että he kaikki muistuttavat toisiaan.
Miksi ei Ylläpito käytä tilannetta hyväkseen ja tee hommaa hauskemmaksi?
Joka kuvassa olisi yksi pieni eroavaisuus ja oikein arvanneet saisivat puolen vuoden bannin niskuroinnista ja saivartelusta.

10

97

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hänky

      Mikä on niskurointia ja saivartelua?

      • is_this_humor

        Provopettereiden aloitukset huononee päivä päivältä, jo nyt taso sukeltaa rajusti 0-tason alapuolelle


    • nätti

      Ettei olisi arvailua kuka hän on, hyvä aloitus tulee esille.

    • O-Orviäokki

      Hauska sattuma? Monsterin Kutsumuskone-testiä tarjoillaan ainakin minun kännykässäni aloituksen alapuolella. - Se onkin vielä testaamatta. ;)

    • Ennen oli mustapäitä, nyt tummantummia otsatukalla.

    • Kaikilla pää yhtä leveä kuin hartiat.

      • Ei joutsenkauloja, ei.


      • korppis kirjoitti:

        Ei joutsenkauloja, ei.

        Taitaa kaikilla olla sikotauti.


      • korppis kirjoitti:

        Ei joutsenkauloja, ei.

        korppis

        Hups, että kävi naurattamaan nuo Joutsenkaulat? Muistaakseni sinunkin kaulaasi arvosteltiin joskus?

        Onhan se niin, kuten Kalle Päätalon kirjoissa kerrotaan, että se on Luojassa, joille suuri mulkku kasvaa?(kirosana filtteri on pois)

        Luojassa on myöskin se, kenen sukuun kasvaa näitä ns.Joutsenkaulattomia, joille vain muodostuu tätä "leukahelttaa", vaikka ei olisi edes yli lihava.

        ps. Toki olen huomannut, että täällä kirjoittelee vain jokunen "kymmenkunta" vakkari ja muutama puska, joita inhotaan. Heillä on "oikeus" saada "paskaa" niskaansa näillä kommenteilla; "tästä on jo kirjoitettu" ja olipa typerä aloitus" ja tästä olen jo kirjoittanut", joten käytit minun kirjaimiani, siis minun kirjoittamaani?!.Siksi minulla ei ole oikeastaan mitään asiaa kirjoitella tänne, vaikka melkein joka päivä luenkin kuulumiset.


      • SovinistiVika

        Jos mun mielipidettä, "puska" olen toki, kysyttäisiin, niin kyltin Aloita uusi keskustelu yhteyteen tulisi laittaa sekä nyt oleva kuva (miehille) että femiininen kuva daisareineen (naisille) ja siitä avaaja klikkaisi, kumpaa sukupuolta haluaa edustaa. Sama vaihtoehto tuohon Lisää kommentti yhteyteen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      63
      779
    2. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      158
      764
    3. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      25
      760
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      100
      730
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      27
      708
    6. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      677
    7. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      193
      636
    8. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      22
      592
    9. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      572
    10. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      40
      539
    11. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      35
      524
    12. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      470
    13. 39
      455
    14. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      445
    15. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      437
    16. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      70
      433
    17. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      9
      429
    18. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      427
    19. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      54
      408
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      407
    Aihe