RINNE menetti hermonsa täysin

ja alkoi huutaa Soinille eduskunnassa, samalla taas näkyi se kuinka Rinne kiihtyessään alkaa sössöttään.
3178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Rinne on haloslainen eli pervosetalainen feministi ja haluaa tuoda maahamme satatuhatta jihadistia lisää murhaamaan ja polttamaan nuoria tyttöjämme. Semmonen Rinne oikeasti on. Varokaa jo viimein demareita. Ne ovat aivottomia mamuttajia ja homottajia.

Äänestä

Rinne on heikkohermoinen haloslainen eli pervosetalainen feministi ja haluaa tuoda maahamme satatuhatta jihadistia lisää murhaamaan ja polttamaan nuoria tyttöjämme. Semmonen Rinne oikeasti on. Varokaa jo viimein demareita. Ne ovat aivottomia mamuttajia ja homottajia.

Äänestä

Ei kannattaisi noin kiihtyä, siitä ei politiikassakaan ole hyötyä.

Äänestä
  • Siinä vaiheessa, kun kiihtyy, niin peli rupeaa olemaan menetetty. Kyllä minä uskon, että Rinnekin ymmärtää homman olen jo housuissa, niin sanotusti. Millään 16 % ääniosuuksilla ei eduskuntavaaleja tulla voittamaan. Soinin porukka on vienyt paljon demarimiesten ääniä ja vie niitä edelleenkin.
    Vaaleihin on aikaa noin 75 päivää ja suuria muutoksia ei asiaa tuntevien mukaan kannatusosuuksiin enää tule. Sitäpaitsi Kepu kuppaa koko ajan myös demaripuolen ääniä. Voittajan kelkassa on helppo olla, niinhän sitä sanotaan.
    Jos olisin demarien johtaja,huolestuisin kyllä koko ajan kasvavasta puolueen jäsenkunnan keski-iästä, mitä lienee demareilla 70 ikävuoden vaiheilla. Eläkeläisten puolue, joka sitten retkuttaa eläkkeensaajia parhaansa mukaan.

    Äänestä

Suomi on itse maksanut vakuudet, jotka ovat nyt tilillä odottamassa, että saadaanko niitä tänne enää... mitä jos antaisi tietyn summan rahaa jollekin ja joutuisi sitten laittamaan samalla jollekin toiselle tilille vakuutena omaa rahaa siitä itse lainaamastaan summasta (!)... ja huomaisi myöhemmin, että kun lainaaja ei maksa rahoja takaisin, niin ne omat vakuusrahatkin on vaarassa menettää lopullisesti...

Äänestä
  • .

    Tottahan se on niin kuin tämä total return swap -papereita heilutellut sos retaardikin tietää on vain suomalaisten omia rahoja sulkutilillä

    .

    Äänestä

Numerot ovat aina olleet hepreaa demaripäättäjille ja heidän äänestäjilleen. Rinnekään ei millään saanut niitä luettua tiliotteestaan. Komiikkaa, mutta mutta ...

Äänestä
  • Minä epäilen, että Rinteellä on stressiä ja tuleva vaalitappio eli Jutan kielellä torjuntavoitto painaa puheenjohtajaa. Hänen piikkiinsä se kuitenkin menee, halusi tai ei. Vaalien kaksi selkeää häviäjää tulevat olemaan Kokoomus ja SDP. Tyhmä täytyy sellaisen ihmisen olla, joka kaiken tämän jälkeen, mitä kuluvalla vaalikaudella on koettu, menee äänestämään demaria. Ei niin mitään tolkkua sellaisessa. Antti ymmärtää, että kun 10 edustaja putoaa pois, niin myös kymmenen ihmisen puoluetuet lähtevät livohkaan. Kyllähän se on rahasta kiinni tuo puoluetouhu demareillakin. Siinähän se on kiva taapertaa 30 edustajan kanssa eteepäin vaalien jälkeen. Ja yrittääpä Antti vielä lykkiä vaimonsakin Eduskuntaan, mutta menemättä taitaa jäädä. Uudellamaalla on kova paine ja kova kisa paikoista, eikä demarit siinä painissa tule pärjäämään.

    Äänestä

Ja Rinne rupesi rökimään (muka flu..) kun meni hermot aika tampio :)

Äänestä

Rinteellä kiristi verkkosukat velliperää.

Äänestä

Rinne munasi itsensä täydellisesti.

Äänestä
  • Niinhän tuo teki, tyypillinen demari, ei demariakasta eroa....Silloin kun hermot menee, menee myös mahdollisuudet...kiukuttelemalla ei maan asioita hoideta.

    Äänestä

  • Antti Rinteen käytöksestä näkee, että mies on täysi amatööri puoluehommissa ja vaaliasioissa. Nyt jo, pari kuukautta ennen vaaleja Antti käy ylikierroksilla, kun tietää, että tappioputki iskee demareille. Miten sitten mennään, kun pitäisi lähteä maakuntien toreille ja turuille puhumaan pehmeitä mukamuka kuulijoille hernekeiton ja halvan kahvin lomassa ? Uusimmassa Suomen Kuvalehdessä on mielenkiintoinen tutkimus siitä, että nyt äänestäjien äänet suorastaan virtaavat Kepulle ja aivan kaikista puolueista, myös demareilta. Minusta tämä on mielenkiintoista, demareien ja Kepun kannattajien intressien olettaisi olevan olevan aika erilaiset.
    Kepu tulee kuittaamaan todella mahtipontisen voiton, sen näkyvät suomalaiset jo päättäneen. muilla menee sitten vähän vaatimattomammain ja muutamille tulee turpiin oikein kunnolla. Odotamme mielenkiinnolla ek-vaaleja.

    Äänestä

  • kalliiksikäyäänet kirjoitti:

    Antti Rinteen käytöksestä näkee, että mies on täysi amatööri puoluehommissa ja vaaliasioissa. Nyt jo, pari kuukautta ennen vaaleja Antti käy ylikierroksilla, kun tietää, että tappioputki iskee demareille. Miten sitten mennään, kun pitäisi lähteä maakuntien toreille ja turuille puhumaan pehmeitä mukamuka kuulijoille hernekeiton ja halvan kahvin lomassa ? Uusimmassa Suomen Kuvalehdessä on mielenkiintoinen tutkimus siitä, että nyt äänestäjien äänet suorastaan virtaavat Kepulle ja aivan kaikista puolueista, myös demareilta. Minusta tämä on mielenkiintoista, demareien ja Kepun kannattajien intressien olettaisi olevan olevan aika erilaiset.
    Kepu tulee kuittaamaan todella mahtipontisen voiton, sen näkyvät suomalaiset jo päättäneen. muilla menee sitten vähän vaatimattomammain ja muutamille tulee turpiin oikein kunnolla. Odotamme mielenkiinnolla ek-vaaleja.

    Pölö Antti yritti viedä suklaarasioitakin yrittäjille. Kun inminen on tyhmä, niin se on läpeensä tyhmä.

    Äänestä

  • kalliiksikäyäänet kirjoitti:

    Antti Rinteen käytöksestä näkee, että mies on täysi amatööri puoluehommissa ja vaaliasioissa. Nyt jo, pari kuukautta ennen vaaleja Antti käy ylikierroksilla, kun tietää, että tappioputki iskee demareille. Miten sitten mennään, kun pitäisi lähteä maakuntien toreille ja turuille puhumaan pehmeitä mukamuka kuulijoille hernekeiton ja halvan kahvin lomassa ? Uusimmassa Suomen Kuvalehdessä on mielenkiintoinen tutkimus siitä, että nyt äänestäjien äänet suorastaan virtaavat Kepulle ja aivan kaikista puolueista, myös demareilta. Minusta tämä on mielenkiintoista, demareien ja Kepun kannattajien intressien olettaisi olevan olevan aika erilaiset.
    Kepu tulee kuittaamaan todella mahtipontisen voiton, sen näkyvät suomalaiset jo päättäneen. muilla menee sitten vähän vaatimattomammain ja muutamille tulee turpiin oikein kunnolla. Odotamme mielenkiinnolla ek-vaaleja.

    "Uusimmassa Suomen Kuvalehdessä on mielenkiintoinen tutkimus siitä, että nyt äänestäjien äänet suorastaan virtaavat Kepulle ja aivan kaikista puolueista, myös demareilta."

    Mitä voi odottaa, kun kerran demareiden käsitys järkevästä asiainhoidosta on nimittää kavaltaja valtiomme varattomuusministeriksi?

    Äänestä

Juuri äsken ilmoitettiin kansainvälisissä uutisissa, että Euroopan Keskuspankki (jossa myös sdp:n Erkki Liikanen suu muireana vaikuttaa) antoi Kreikan pankeille 59,5 miljardin euron piristysruiskeen takuuksitta. Hyvä Erkki, sdp.

Äänestä
  • Säälittävää, että sdp-läiset ovat vain YLE:n ja MTV:n suomenkielisten uutisten varassa. Nyt pitää Rinteen kaivaa uusi tiliote esiin, miinusmerkkinen.

    Äänestä

  • Uutiset, josta YLE jätti lauseen pois:

    ”
    EKP on myöntänyt rahoitusta talletuspaosta kärsiville kreikkalaispankeille. Nyt rahoitustaakka siirtyy Kreikan keskuspankin harteille.

    Lähde:

    http://www.elisa.net/liikanen-lehdelle-ekpn-kreikka-paatokselle-ei-ollut-vaihtoehtoja/

    ”
    No mihin ne Kreikka-avustukset tähän saakka on muka menneet muualle kuin pankkejen tileille. Vai oletteko te Liikanen ja kumppanit siellä EKP:ssä latoneet setelit suoraan kreikkalaispoliitikkojen kouraan. Häh ! Ei anneta oikealle kädelle velkakirjalla, annetaan käteisellä vasemmalle. Demarimediamme ja Liikasen mukaan ei anneta mukamas olleskaan, silmät kiinni hei siellä.

    Äänestä

  • Se tarkka summa oli ja on edelleen meillä julkaisematon 59,5 miljardia euroa. Liikanen kumppaneineen siellä EKP:ssä siirsivät nämä veronmaksajien varat Kreikkaan uudella verukkeella ja nimikkeellä, solidaarisuuskäteinen veljespuolueen voitonjuhlaan.

    Äänestä

Rinnettä ottaa aivoon, kun demariäänestäjiä on mennyt perussuomalaisten puolelle. Nyt hän yrittää jotain typerää paperia heiluttamalla saada äänestäjät uskomaan demareihin. Tyhmä tyyppi, kuten muutkin siellä demareiden leirissä...

Äänestä
  • Demareista nyt vuotaa väkeä ja äänestäjiä vaikka mihin puolueisiin. Siellä on ilmeisen paha olla, luultavasti vain puolue-eliitillä on vähän paremmat olot. Silti vaalikarja jostain syystä tunkee toreilla demarien teltoille rokkaa syömään ja sumppia juomaan. Itse kierrän demarit tosi kaukaa.

    Äänestä

Olispa Rinne ottanut oppia Anne Holmlundista, joka aikoinaan juoksi ministeriaitosta alas ja vei tärkeän paperin kansanedustajalle.

Äänestä
  • Hyvät ihmiset älkää enää luottako näihin .

    Äänestä

Rinteen käytös ei ollut korrekti. Eduskunnan parvekkeella istui kansainvälinen EU parlamentin ECR:n joukko. Vai esittikö Rinne heille ammattiyhdistysmafian otteita. Amerikan malliin. mahtoivat hymyillä.

Äänestä

Ei enää yhtäkään sosialidemokraattia valtiovarainministeriksi kiitos !

Äänestä
  • Ota muuten tuo "valtionvarain" pois... ;)

    Sitä paitsi Rinnettä voisi paremmin luonnehtia, kuten edeltäjäänsä Urpilaista, valtiomme varattomuusministeriksi.

    Äänestä

  • Seuravassa hallituksessa varmaan toteutuu tuo "ei enää yhtään sosialidemokraattia valtiovarainministeriksi, kiitos. Käsittääkseni seuraavassa hallituksessa ei tule olemaan yhtään sosialidemokraatia mukana. Tämä selvä.

    Äänestä

Luuleeko kukaan, että Rinne välittää mitään totuudesta tai osaisi edes ajatella asioita loppuun. Lainsäädännön ja virkakoneiston homotus oli Rinteen ykkösasia. Nyt Rinne on homolakinsa saanut joten Rinne saa mennä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sössörinne kirjoitti:

ja alkoi huutaa Soinille eduskunnassa, samalla taas näkyi se kuinka Rinne kiihtyessään alkaa sössöttään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu