Turun muslimi varoittaa Suomea.

Vaara_uhkaa

Turun kaupunginvaltuutetulla, kurdimaahanmuuttaja Muhis Azizilla (kok) on tällä haavaa kaksi suurta huolenaihetta: 1) syrjäytymisvaarassa olevat maahanmuuttajanuoret ja 2) eurooppalaisten sananvapausuho.

Azizi pelkää, että yhtälö 1 2 on räjähdysaltis.

– Pilakuvat profeetta Muhammedista satuttavat jokaikistä muslimia. Se voi satuttaa niin paljon, että joku syrjäytynyt, heikosti koulutettu muslimi ryhtyy johonkin, jonka seurauksena viattomia kuolee, Azizi murehtii.

Hän tekee selväksi, että hänen mielestään Tanskan ja Norjan media ja poliitikot ovat omilla provokaatioillaan itse tehneet maastaan terroristien maalitaulun. Samanlaista hienotunteisuuden puutetta Azizi näki nuorten perussuomalaisten Rahvas-lehden julistamassa pilapiirroskilpailussa, jossa haettiin parasta islam-aiheista pilapiirrosta.

Azizi on kiitollinen siitä, että perussuomalaiset tiedottivat keskiviikkona peruvansa kilpailun.

– Kilpailu olisi vain kiinnittänyt ääri-islamistien huomion Suomeen. Minä pelkään, että Suomi alkaa kaivaa verta nenästään. Ei kannata leikkiä tulella.
http://www.ts.fi/ts tanaan/726521/Azizin mielesta Suomen ei kannata kaivaa verta nenastaan

7

55

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hoplaax

      Turun muslimin tulisi ensisijaisesti olla huolissaan siitä, millaisen toimintamallin islam kannattajilleen opettaa. Silmitön tappaminen ei voi kuulua minkään uskonnoksi luokiteltavan aatteen kulmakiviin.

      Ilmainen vihje Turun muslimille: luopa ensin syväluotaava katse peiliin, ja ala sitten pohdiskella ongelman ydintä.

    • Nytriittijo

      Tuohan puhuu kuin muslimit omistaisivat suomen ja määräisivät täällä. Kyllä asia on niin, että nuo keskiaikaiset pitää häätää ulos maasta.

      • FU9525

        Totta! Suomi taantuu keskiaikaan, hitaasti mutta varmasti.


    • "Pelkään tulipaloja" sanoi pyromaani.

    • öäfjkg

      KUka kaivaa verta nenästään?

    • lopettakaavalitus

      Voi voi Suomalaista luterilaista kirkkoa
      on pilkattu niin paljon ja sen rakenteisiin
      on puututtu niin epäkunnioitettavalla
      tavalla että muslimien on turha itkeä
      jos heidän muhammedin pilapiirroksessa
      on totuuden siemen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      24
      1496
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1357
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1161
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      73
      1082
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      779
    6. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      738
    7. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      727
    8. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      646
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      646
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      629
    Aihe