Pitkään se Vesilahti on sitkutellut, mutta taitaa olla kuntaliitos Lempäälään jo näkyvissä.
Vesilahti kuntaliitos
selvännäkijä
3
82
Vastaukset
- Vesilahtipelastuisinäin
Narvan ja Rämsöön voisi liittää Nokiaan , Krääkkiön ja Kehron Urjalaan,sitten Koskenkylän eli hienommalta nimeltä Valkkisen Akaaseen. Kirkonkylä voisi pärjätä sitten omillaan ilman rasitteina olevia syrjäkyliä ,joten sama kuinka uppoavalaiva pilkotaan,kunhan KK jää täysin itsenäiseksi.
- Hahhh
Kehro on jo Urjalaa!
- Lisäävaanvelkaahyvätulee
Ei ennen liitytä kun on tehty älyttömästi velkaa.Valtio eikä kunta voi mennä konkurssiin, aina pääsee toisen hoteisiin silti,toisin kuin konkurssin tehnyt yrittäjä esimerkiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1951496Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231258- 50988
- 70940
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52853Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53840- 56832
- 102814
- 82810
- 32745