Olipa hieno TV väittely

kyynel simässä katsoi hän kun meidän timo toi totuuten esiin
liekkö maailmassa toista semmoista ja yhtä pätevää kun meitä timo
ja panittako merkille jotta oli ainut oikeassa oleva ja toiset väärässä
timo on jo olemukseltaakin kun kim jong un ja sanoma yhtä selkeä
mutta on hienoa kyynel helmi vuotattaa meitä timolle ja koko perussuomalaiselle jytkyporukalle
hyvät toverit enää aikaa muutama viikko ja sitten perrikaateille ja sitten vallankumous
1095
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jos noilla horinoilla saa jytkyn, niin silloin kansa ei tiedä mitään. Voi tosiaan tulla persuille kyynel silmään vaalivalvojaisissa ja Soinille venähtänyt naama, miten jytkyä ei tullutkaan vaikka valehdeltiin silmät ja korvat täyteen kansalle.

Äänestä
  • Itse uskoisin aloittajan tekstin olevan sarkasmia.

    Äänestä

  • pepep kirjoitti:

    Itse uskoisin aloittajan tekstin olevan sarkasmia.

    Niin tai sitten ei. Onko minusta tämä vähän samanmoista " öyjötystä". kuin aikoinaan SMPn tuhon edellä, suuret puheet, mutta pienet " munat".
    Vennamolaiset piirsi "kuun taivaalle " ja ainuu mitä aikaan saivat oli kun Veikko kannettiin eduskunnasta ulos.
    Perussuomalaiset ei ole saanut edes sen vertaa ja on tuo Timokin sen verran pyöristynyt, että usiampi mies pitäisi olla uloskannossa (heh, ei loukkaus, mutta totuus).
    Mutta luulen, että " tyhmempi väestön osa antaa vielä roteesiääniä ja teatteri jatkuu seuraavat neljä vuotta, mutta sitten perussuomalaisille tulee noutaja ja SMPn kohtalo toistuu.

    Äänestä

Ilonkyynel oli mullakin. Saamme olla ikuisesti iloisia että Suomi on siunattu suoraselkäisellä köyhien puolustajalla. Nyt on todella valoa synkän tunnelin päässä sen jonka stupilot ovat luoneet.

Äänestä

Kyllä myötänolotti tänään kun T.Hakkarainen alkoi eduskunnan kyselytunnilla käydä uusintakäräjiä jostain oikeuden päätöksestä.Teukka ei ehkä tajunnut että paikka oli
aivan väärä tuollaisille puheille,onneksi pm Stubb otti nopeasti tilanteen haltuun ja
ohjeisti keskustelun sivistyneille raiteille.Teukka ilmeisesti havahtunut vaalien olevan
ovella ja leipäpuun katkolla kun puheenvuoronsa pyysi.Se on kova paikka Teuvolle jos
tipahtaa ja joutuu miettimään mihin jätti työkintaansa :)

Äänestä
  • Teukka sentään tietää mikä työrukkanen on, toisin kuin noi stupilo retkut, kansankusettajat.

    Äänestä

  • polvihousu kirjoitti:

    Teukka sentään tietää mikä työrukkanen on, toisin kuin noi stupilo retkut, kansankusettajat.

    Siitä nyt ei paljoa apua ole, kun pitäisi tehdä poliittisa päätöksiä Suomen hyväksi muullakin, kuin pelkällä mutulla.

    Äänestä

Oliko Timpalla taaskin sepalus auki ja karmea totuus pääsi paljastumaan ???

Äänestä

Perssupoijilla on aina housut märkinä kun isä timo öyhöttää siittä televiissiossa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


amalyytikkö kirjoitti:

kyynel simässä katsoi hän kun meidän timo toi totuuten esiin
liekkö maailmassa toista semmoista ja yhtä pätevää kun meitä timo
ja panittako merkille jotta oli ainut oikeassa oleva ja toiset väärässä
timo on jo olemukseltaakin kun kim jong un ja sanoma yhtä selkeä
mutta on hienoa kyynel helmi vuotattaa meitä timolle ja koko perussuomalaiselle jytkyporukalle
hyvät toverit enää aikaa muutama viikko ja sitten perrikaateille ja sitten vallankumous

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu