Hirvisaari ja Veltto

ääliöitä

9

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SelitystenMestari

      Tarjoaako tuo espoolainen kriminalisti samaa selitystä tulevilla leivättömillä pöydillä?

      "Seppo Lehto on extreme-huumoria työkalunaan käyttävä yhteiskuntakriitikko, joka pitää tapanaan provosoimismielessä tervehtiä kaikkia roomalaisella tervehdyksellä. Sama mies morotti myös eduskunnan lehterillä, mistä media nosti suhteettoman suuren porun nimittämällä sitä "natsitervehdykseksi", niin että puhemieskin joutui asiaan puuttumaan, julkisessa armonanomuksessa todetaan.

      - Lehto ei ole vaarallinen henkilö eikä olisi missään tapauksessa kuulunut vankilaan. Hän muistuttaa entisaikojen hovien irvailevaa narria, sitä ainoaa koko valtakunnassa, joka uskalsi kuningastakin avoimesti pilkata. Hovinarreja harvoin teloitettiin, mutta nyky-Suomen valtaapitävät eivät kestä itseensä kohdistuvaa kritiikkiä. Heidän pitäisi – silloinkin kun se on groteskia."

      Tuossa on kyllä vauhdissa 2 kappaletta yhteiskuntamme "tukipylvästä"....

    • kaikkeesit

      Joo, hirvashan on morsiamen sydänystäviä :) Toinen muuten vain pelle.

      • kaikkeesit

        Hirvaksen blogista:
        "nternet ei ole media

        Yksi tuomiolauselman pahoista kömmähdyksistä oli pitää internetiä tiedotusvälineenä. Internet on virtuaalimaailma eikä media. Media ja tiedotusvälineet voivat toki nekin käyttää internetiä osana omaa toimintaansa, mutta homekorvaisille fossiileille nämä käsitteet ovat täysin epäselviä. Sen sijaan on mainittava, että nuorisolla, joka on suorastaan kasvanut virtuaalimaailmassa, on myös oikea käsitys internetistä. Se on toinen todellisuus, jota eivät säätele reaalimaailman lainalaisuudet."

        Taitaa äijä itse ja hänen ystävänsä elää ns. toisessa todellisuudessa.


    • SeppoLehdon

      kunnianloukkaukset ym. viharikokset netissä päättyivät jo vuosia sitten.

      Koska Seppo Olavi Lehto sai kunnianloukkauksistaan netissä:
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - ehdonalaista
      - ehdonalaista
      - 2,5 vuotta ehdotonta (Pirkanmaan käräjäoikeus)

      Ari Olavi on toistaiseksi saanut kunnianloukkauksistaan netissä:
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - ehdonalaista (Espoon käräjäoikeus)

      Keväällä 2015 on tulossa ensimmäinen oikeuden istunto (Helsingin käräjäoikeus), missä vaaditaan tuolle espoolaiselle mielisairaalle ihmishylkiölle ehdotonta vankeutta. Asianomistajat (4 kpl) tulevat vetoamaan Seppo Lehdon saamaan ehdottomaan vankeusrangaistukseen. Lakienhan tulee olla kaikille rikollisille sama ja rangaistuksien yhtenevät. Seppo Lehto on myös erinomainen esimerkki "vankilan parantavasta voimasta" - 2, 5 vuotta istuntoa ja johan loppui ihmisten solvaaminen netissä.

    • nylkynnylkkykommarit

      Mustan Afrikan sadut nauttivat lainsuojaa kuten perättömät ilmiannot edelleen, samoin laittomat uhkailut ... niille ei löydy syyttäjää. Onneksi poliisi on joskus hätävarjelutilanteessa kuten kirvesmurhaajna kohdalla

    • NäytätköYhdenkin

      itseesi kohdistuneen perättömän ilmiannon - koskaan missään?
      Tai laittoman uhkauksen joka olisi kohdistunut itseesi?
      Tai itseesi kohdistuneen kunnianloukkauksen - edes yhden sellaisen?
      Miksei yhtäkään väittämääsi "murhayritystä" ole koskaan tutkittu missään?
      Miksi syöt omaa ulostettasi (sossuhan maksaa ruokasi)?
      Miksi masturboit toistuvasti julkisilla paikoilla, kuten Espoon ensi- ja turvakodin pihalla?
      Miksi jääkaapissasi on litrakaupalla omaa virtsaasi, miksi säilöt sitä?
      Miten ihmeessä olet voinut olla sukupuoliyhteydessä eläkeikäiseen omaan äitiisi?
      Mihin muut perheenjäsenesi ovatkaan kuolleet?

    • MilloinVastaat

      mielisairas lapseen sekaantuja?
      Miltä tuntuu olla parantumattomasti psyykesairas r*nkkari?

    • TarttukaaVakuutukseen

      Missä teillä on vaaliteemat keskustelu, tässä ehdotus.
      Tämä pakottaa työttömät ja opiskelijta järjestäytymään, me tarvitaan ne työpaikat itse. Joten holmlundin suunnitelmiin on tehtävä vaatimus:
      - tulijoiden työttömyysturvan, sairastelun, asumisen, yms. voisi työnantaja tai puolue, joka asiaa ajaa vakuuttaa ottamalla pakollisen vakuutusmaksun, jonka AY-liike voisi vaatia.
      - Tulokkaista tarkat sijoitustiedot, aika oleskeluun, rahoitussuunnitelma, mitkä ovat sen jälkeiset aikomukset jäädä tänne, jos työ holmlundin tarjoama päättyy.

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/13429638

      Närää tuli äänestäjiä vastaan suunnatusta vaaliteemasta.
      http://yle.fi/uutiset/kokoomus_avaisi_portit_ulkomaiselle_tyovoimalle__demariedustaja_hammastelee/7792136

    • NäyttäisitköYhdenkin

      itseesi kohdistuneen perättömän ilmiannon - koskaan missään?

      Tai laittoman uhkauksen joka olisi kohdistunut itseesi?

      Tai itseesi kohdistuneen kunnianloukkauksen - edes yhden sellaisen?

      Miksei yhtäkään väittämääsi "murhayritystä" ole koskaan tutkittu missään?

      Miksi syöt omaa ulostettasi (sossuhan maksaa ruokasi)?

      Miksi masturboit toistuvasti julkisilla paikoilla, kuten Espoon ensi- ja turvakodin pihalla?

      Miksi jääkaapissasi on litrakaupalla omaa virtsaasi, miksi säilöt sitä?

      Miten ihmeessä olet voinut olla sukupuoliyhteydessä eläkeikäiseen omaan äitiisi?

      Mihin muut perheenjäsenesi ovatkaan kuolleet?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      5
      1234
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      166
      1158
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      102
      1025
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      987
    5. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      271
      869
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      70
      862
    7. 129
      857
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      754
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      44
      754
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      394
      742
    Aihe