Hirvisaari ja Veltto

ääliöitä

9

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SelitystenMestari

      Tarjoaako tuo espoolainen kriminalisti samaa selitystä tulevilla leivättömillä pöydillä?

      "Seppo Lehto on extreme-huumoria työkalunaan käyttävä yhteiskuntakriitikko, joka pitää tapanaan provosoimismielessä tervehtiä kaikkia roomalaisella tervehdyksellä. Sama mies morotti myös eduskunnan lehterillä, mistä media nosti suhteettoman suuren porun nimittämällä sitä "natsitervehdykseksi", niin että puhemieskin joutui asiaan puuttumaan, julkisessa armonanomuksessa todetaan.

      - Lehto ei ole vaarallinen henkilö eikä olisi missään tapauksessa kuulunut vankilaan. Hän muistuttaa entisaikojen hovien irvailevaa narria, sitä ainoaa koko valtakunnassa, joka uskalsi kuningastakin avoimesti pilkata. Hovinarreja harvoin teloitettiin, mutta nyky-Suomen valtaapitävät eivät kestä itseensä kohdistuvaa kritiikkiä. Heidän pitäisi – silloinkin kun se on groteskia."

      Tuossa on kyllä vauhdissa 2 kappaletta yhteiskuntamme "tukipylvästä"....

    • kaikkeesit

      Joo, hirvashan on morsiamen sydänystäviä :) Toinen muuten vain pelle.

      • kaikkeesit

        Hirvaksen blogista:
        "nternet ei ole media

        Yksi tuomiolauselman pahoista kömmähdyksistä oli pitää internetiä tiedotusvälineenä. Internet on virtuaalimaailma eikä media. Media ja tiedotusvälineet voivat toki nekin käyttää internetiä osana omaa toimintaansa, mutta homekorvaisille fossiileille nämä käsitteet ovat täysin epäselviä. Sen sijaan on mainittava, että nuorisolla, joka on suorastaan kasvanut virtuaalimaailmassa, on myös oikea käsitys internetistä. Se on toinen todellisuus, jota eivät säätele reaalimaailman lainalaisuudet."

        Taitaa äijä itse ja hänen ystävänsä elää ns. toisessa todellisuudessa.


    • SeppoLehdon

      kunnianloukkaukset ym. viharikokset netissä päättyivät jo vuosia sitten.

      Koska Seppo Olavi Lehto sai kunnianloukkauksistaan netissä:
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - ehdonalaista
      - ehdonalaista
      - 2,5 vuotta ehdotonta (Pirkanmaan käräjäoikeus)

      Ari Olavi on toistaiseksi saanut kunnianloukkauksistaan netissä:
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - sakkoja
      - ehdonalaista (Espoon käräjäoikeus)

      Keväällä 2015 on tulossa ensimmäinen oikeuden istunto (Helsingin käräjäoikeus), missä vaaditaan tuolle espoolaiselle mielisairaalle ihmishylkiölle ehdotonta vankeutta. Asianomistajat (4 kpl) tulevat vetoamaan Seppo Lehdon saamaan ehdottomaan vankeusrangaistukseen. Lakienhan tulee olla kaikille rikollisille sama ja rangaistuksien yhtenevät. Seppo Lehto on myös erinomainen esimerkki "vankilan parantavasta voimasta" - 2, 5 vuotta istuntoa ja johan loppui ihmisten solvaaminen netissä.

    • nylkynnylkkykommarit

      Mustan Afrikan sadut nauttivat lainsuojaa kuten perättömät ilmiannot edelleen, samoin laittomat uhkailut ... niille ei löydy syyttäjää. Onneksi poliisi on joskus hätävarjelutilanteessa kuten kirvesmurhaajna kohdalla

    • NäytätköYhdenkin

      itseesi kohdistuneen perättömän ilmiannon - koskaan missään?
      Tai laittoman uhkauksen joka olisi kohdistunut itseesi?
      Tai itseesi kohdistuneen kunnianloukkauksen - edes yhden sellaisen?
      Miksei yhtäkään väittämääsi "murhayritystä" ole koskaan tutkittu missään?
      Miksi syöt omaa ulostettasi (sossuhan maksaa ruokasi)?
      Miksi masturboit toistuvasti julkisilla paikoilla, kuten Espoon ensi- ja turvakodin pihalla?
      Miksi jääkaapissasi on litrakaupalla omaa virtsaasi, miksi säilöt sitä?
      Miten ihmeessä olet voinut olla sukupuoliyhteydessä eläkeikäiseen omaan äitiisi?
      Mihin muut perheenjäsenesi ovatkaan kuolleet?

    • MilloinVastaat

      mielisairas lapseen sekaantuja?
      Miltä tuntuu olla parantumattomasti psyykesairas r*nkkari?

    • TarttukaaVakuutukseen

      Missä teillä on vaaliteemat keskustelu, tässä ehdotus.
      Tämä pakottaa työttömät ja opiskelijta järjestäytymään, me tarvitaan ne työpaikat itse. Joten holmlundin suunnitelmiin on tehtävä vaatimus:
      - tulijoiden työttömyysturvan, sairastelun, asumisen, yms. voisi työnantaja tai puolue, joka asiaa ajaa vakuuttaa ottamalla pakollisen vakuutusmaksun, jonka AY-liike voisi vaatia.
      - Tulokkaista tarkat sijoitustiedot, aika oleskeluun, rahoitussuunnitelma, mitkä ovat sen jälkeiset aikomukset jäädä tänne, jos työ holmlundin tarjoama päättyy.

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/13429638

      Närää tuli äänestäjiä vastaan suunnatusta vaaliteemasta.
      http://yle.fi/uutiset/kokoomus_avaisi_portit_ulkomaiselle_tyovoimalle__demariedustaja_hammastelee/7792136

    • NäyttäisitköYhdenkin

      itseesi kohdistuneen perättömän ilmiannon - koskaan missään?

      Tai laittoman uhkauksen joka olisi kohdistunut itseesi?

      Tai itseesi kohdistuneen kunnianloukkauksen - edes yhden sellaisen?

      Miksei yhtäkään väittämääsi "murhayritystä" ole koskaan tutkittu missään?

      Miksi syöt omaa ulostettasi (sossuhan maksaa ruokasi)?

      Miksi masturboit toistuvasti julkisilla paikoilla, kuten Espoon ensi- ja turvakodin pihalla?

      Miksi jääkaapissasi on litrakaupalla omaa virtsaasi, miksi säilöt sitä?

      Miten ihmeessä olet voinut olla sukupuoliyhteydessä eläkeikäiseen omaan äitiisi?

      Mihin muut perheenjäsenesi ovatkaan kuolleet?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2709
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      25
      2458
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2141
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      1996
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      108
      1482
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1343
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      51
      1011
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      964
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      778
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      771
    Aihe