Hei minulla shettis ori joka on todella innokas ja utelias:-D Haluaisinkin tietää millaisia esteitä/ ratoja kotona voisi tehdä ? Miten kotona harrastatte poni agilityä? Aikuinen ihminen olen ja en ponilla ratsasta vaan teemme kaikenlaista muuta mukavaa :-)
Poni agilitya
3
407
Vastaukset
Tämmöisiä olen mennyt : pressu joka pysyy puomeilla paikallaan, puomeista tehty niin sanottu labyrintti, auton rengas mihin pitää laittaa jalat, pieniä esteitä, pujottelua, pitää peruuttaa joku ma´tka ja siirtymisiä yms. Toivottavasti sait ideoita :) Muista että jotkut ponit pelkäävät pressuja ja renkaita. Esimerkiksi Poppi pelkää laittaa jalkansa renkaaseen :)
- KetjunAp
Kiitos hyvistä ideoista :) Minulla on kyllä jo 10 vuoden hevos/poni kokemus takana :D Agilitya ponin kanssa en ole vielä ikinä kokeillut , siksi ideoita rataan kaipailen.
- Ponittaja
Trukkilava. Semmonen hiukan maasta kohonnut "lava" johon on ruuvattu joku kestävä alusta. Ensin ponin etujalat sitten koko poni ja sitten takajalat lavalle. Plus voit tehä jonkun kestävän telineen johon kiinnität pressun ja sitten menette sen ali.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa110891- 125886
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten278675- 76648
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73603Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64572Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54546Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist38510- 72483