Poni agilitya

Hei minulla shettis ori joka on todella innokas ja utelias:-D Haluaisinkin tietää millaisia esteitä/ ratoja kotona voisi tehdä ? Miten kotona harrastatte poni agilityä? Aikuinen ihminen olen ja en ponilla ratsasta vaan teemme kaikenlaista muuta mukavaa :-)

3

409

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämmöisiä olen mennyt : pressu joka pysyy puomeilla paikallaan, puomeista tehty niin sanottu labyrintti, auton rengas mihin pitää laittaa jalat, pieniä esteitä, pujottelua, pitää peruuttaa joku ma´tka ja siirtymisiä yms. Toivottavasti sait ideoita :) Muista että jotkut ponit pelkäävät pressuja ja renkaita. Esimerkiksi Poppi pelkää laittaa jalkansa renkaaseen :)

      • KetjunAp

        Kiitos hyvistä ideoista :) Minulla on kyllä jo 10 vuoden hevos/poni kokemus takana :D Agilitya ponin kanssa en ole vielä ikinä kokeillut , siksi ideoita rataan kaipailen.


    • Ponittaja

      Trukkilava. Semmonen hiukan maasta kohonnut "lava" johon on ruuvattu joku kestävä alusta. Ensin ponin etujalat sitten koko poni ja sitten takajalat lavalle. Plus voit tehä jonkun kestävän telineen johon kiinnität pressun ja sitten menette sen ali.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      76
      1059
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      774
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      218
      644
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      482
    5. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      468
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      70
      425
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      36
      413
    8. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      399
    9. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      43
      394
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      18
      393
    Aihe