AIHETTA ON KÄSITELTY JO AIKAISEMMIN

SENSUURIN HISTORIASSA UUSIN, NAURETTAVIN SUPERRIMANALITUS.

"Aihetta käsitelty jo aikaisemmin"

Ei voi olla totta... siis ihan totta hei: Moderointi (sensuuri) on astunut aivan uudelle supertasolle!

PS: Lähes kaikkia asioita on käsitelty jo aikaisemminkin, joten... tämä palstahan on aivan turha.
2287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ihmettelen ettei tällaiselle keskustelupalstalle ole tehty kilpailijaa? Verkkomedia tai muu vastaava voisi harkita vastaavan keskustelupalstan ylläpitoa.

Äänestä

Mitä te täällä roikutte. Menkää Homma forumille. Siellä saa puhua aiheesta kuin aiheesta.

Äänestä
  • Homma on liian puolueelinen, sinne pitää kirjautua eikä voi kirjoitaa hyvin pieniä komenteja

    Äänestä

  • Eikös ihan joka paikassa saa puhua aiheesta kuin aiheesta? Suomessahan on sananvapaus! Jos täällä aletaan liikaa sananvapautta rajottamaan niin pitää sit vissiin ilmottaa siitä poliisille jos se ei muuten mene jakeluun?

    Äänestä

  • Onko Homma sitten muuttunut radikaalisti alkuvuosiltaan? Viimeksi kun kävin siellä vuosia sitten, niin jakoivat bännejä jos joku paljasti mokutuksen ja suvaitsevaisuus-ideologian luojat. He kun haluavat keskittyä salonkikelpoiseen muslimiapinoiden katutason apinoinnin tilastointiin ja jokaiselle muslimin tai negron pieraisulle runkkaamiseen.

    http://members.tripod.com/alabasters_archive/frankfurt_resed.html
    http://balder.org/judea/Richard-Coudenhove-Kalergi-Practical-Idealism-Vienna-1925.php

    Kun siinä tulee ilmi hyvin selkeästi ketkä laativat vierasrotuisten maahantuonnin mahdollistavan aivopesun ja myös määrittelivät valkoisilta oman rotunsa ylläpitämisen moraalisesti pahana, niin tämän ajatusrakennelman seurauksena maahanpäästettyjen apinoiden touhujen vuosia jatkuva yksityiskohtainen setviminen on joko osoitus hallitusta vastarinnasta tai sitten vakavasta vajaaälyisyydestä.

    En usko, että yliopistomies olisi näin tyhmä, moni hänen innoittamanaan musulmaaneista kiihkoileva fani kyllä vaikuttaa täysin parantumattomasti kalkkiaivoiselta juntilta.

    Äänestä

Minullekin tuli tuo ilmoitus, mutta silti juttuni ilmestyi baanalle !
Ällöpidossa pissikset sekoilevat!


Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä
  • Sama tapahtui minulle - kerran.

    Äänestä

Mikä ihmeen Homma?

Äänestä

Mamut on kuluerä ja perussuomalaiset paras puolue. Aihe käsitelty aiemmin, heh heh

Äänestä
  • Usein tulee huomautus "aihetta on käsitelty aiemmin", mistä pitäis aina repiä uusi aihe ?

    Äänestä

  • kylpä kirjoitti:

    Usein tulee huomautus "aihetta on käsitelty aiemmin", mistä pitäis aina repiä uusi aihe ?

    jos aletaan puhumaan pelkästään NATOn erinomaisuudesta siitä tääl ei o puhuttu koskaan aikasemmin!? :D

    Äänestä

Hommafoorumi on hyvä, siellä kunnon kirjoituksia.

Äänestä
  • Google ei ole kotimaiselle arvolleni sopiva.

    Äänestä

Sananvapautta saa olla vain jos loukataan islamia. Omaa maata ja kulttuuria sen sijaan ei saa puolustella mielellään enää. Sananvapautta toisaalta on jos kehuu homoilua, unionia tai maahanmuuttoa ja näihin rahan syytämisiä. Sellaista tämä "sananvapaus" on nykyään ja sitä noudattaa miltei koko media.

Äänestä

Sananvapautta lienee myös se että ip osoitteet ja muut tiedot kerätään talteen koneiston käyttöön. Stasikin olisi kateellinen nykyisestä "sananvapaudesta"

Äänestä

Sananvapautta on se, että kommentoija saa ottaa poliitikoista mallia.

Äänestä

Nauretaan yhdessä mamu uudistajille,.

Äänestä
  • Minä kirjoitin MOU-sopimuksesta, "aihetta on käsitelty aiemmin"

    Nato-sopimus on antautumissopimus. Ruotsi ei ole hyväksynyt isäntämaasopimusta. Suomi allekirjoitti Naton isäntämaasopimuksen 4.9.2014. Sopimusta ei ole käännetty suomeksi ennen kuin Itsenäisyyspuolue (IPU) on sen nyt tehnyt.

    Pääkirjoitus, vieraskynässä: Antti Pesonen, IPU
    29.1.2015, Verkkomedia.org



    IPU käänsi Naton isäntämaasopimuksen (MOU) suomeksi - tutkintapyyntö Suojelupoliisille jätetty

    http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=1&id=12760

    Laitoin viestiä verkkomediaan ja kysyin voisiko ne tehdä sinne leskustelupalstan jonne voisi kirjoitella vain nim,
    uudistuksia on tulossa, kertoi Janus, jää nähtäväksi mitä.

    Äänestä

Ihan kun oikeudessa sanottaisiin, mamu on jo saanut tuomion.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HAAsensuuri kirjoitti:

SENSUURIN HISTORIASSA UUSIN, NAURETTAVIN SUPERRIMANALITUS.

"Aihetta käsitelty jo aikaisemmin"

Ei voi olla totta... siis ihan totta hei: Moderointi (sensuuri) on astunut aivan uudelle supertasolle!

PS: Lähes kaikkia asioita on käsitelty jo aikaisemminkin, joten... tämä palstahan on aivan turha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu