Kuitenkin Paavali oli juutalainen. Ei ole ensimmäinen kerta kun Teuvo puhuu itsensä pussiin.
Juutalaiset eivät Teuvon mielestä valehtele
13
97
Vastaukset
- Voiteuvoa
Teuvolla on paljon kömmähdyksiä ja ajatuslimboja. Hän ei ajattele loppuun asti asioita. Hänen logiikkansa pettää, koska hän väittää ison osan Uudesta Testamentista olevan valhetta!
- Mielenkiintoistaa
Tähän olisi mielnkiintoista saada Teuvon oma näkemys asiasta.
- Tämäonniintuttua
Teuvo saattaa antaakin vastauksen, mutta se on vain näennäisvastaus.
- Hänentapaistaan
Tämäonniintuttua kirjoitti:
Teuvo saattaa antaakin vastauksen, mutta se on vain näennäisvastaus.
Se on niin hänen tapaistaan.
Hänentapaistaan kirjoitti:
Se on niin hänen tapaistaan.
Yksi asia kuitenkin on varma että Teuvo kertoo valheen, asiasta kuin asiasta.
Todella Vanhan tutun rotiskon tuttava sinä olet. Tuon Murhaajan ja valheen hengen rakas ystävä, joka nyt olet aloittanut taas uuden herjan kolmen henkivartijasi kanssa.
Onhan teillä kaikilla aseet ja kovat piipussa, kuten murhaajan palvelijoilla pitääkin olla?
Onhan tässä valheessasi tämän veran mukana Raamatun totuutta:
"Monet kyllä todistivat valheellisesti häntä vastaan, mutta todistukset olivat ristiriitaisia."
Minä palaan keskustelemaan kanssasi tästä aiheesta vasta sitten, kun nostat esille sen todistuksen, jossa uskosi mukaan olen sanonut, "eivät juutalaiset valehtele."- osasinodottaakin
Aivan oikein vaistosin kirjoituksistasi Teuvo että olet salaluterilainen, kun tunnut lutherin linjoilla olevan tuossa juutalaiskysymyksessäkin.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Juutalaisista_ja_heidän_valheistaan osasinodottaakin kirjoitti:
Aivan oikein vaistosin kirjoituksistasi Teuvo että olet salaluterilainen, kun tunnut lutherin linjoilla olevan tuossa juutalaiskysymyksessäkin.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Juutalaisista_ja_heidän_valheistaanEt siis löytänyt valheellesi todistusta.
Minä en ole vastuussa yhdenkään porttolahkon uskonopeista. En edes luterilaisten:
Lue erokirjeeni: http://keskustelu.suomi24.fi/t/2439902- osasinodottaakin
TeuvoSuni kirjoitti:
Et siis löytänyt valheellesi todistusta.
Minä en ole vastuussa yhdenkään porttolahkon uskonopeista. En edes luterilaisten:
Lue erokirjeeni: http://keskustelu.suomi24.fi/t/2439902En lue valheitasi. Mutta olet Lutherin kanssa samassa rintamassa, asia jota epäilinkin.
- Niinpäsejoutui
osasinodottaakin kirjoitti:
En lue valheitasi. Mutta olet Lutherin kanssa samassa rintamassa, asia jota epäilinkin.
Teuvo taas hiljaisesti myöntämään asianlaidan ja luikki häntä koipien välissä poiis.
osasinodottaakin kirjoitti:
En lue valheitasi. Mutta olet Lutherin kanssa samassa rintamassa, asia jota epäilinkin.
Jos totuus kuuluisi sinun hengelliseen haluusi, mistä sinä silloin itsellesi nautintoa saisit, kun et enää rakastaisikaan valhetta?
Niinpäsejoutui kirjoitti:
Teuvo taas hiljaisesti myöntämään asianlaidan ja luikki häntä koipien välissä poiis.
Salli minun nauraa sinun saatanalliselle kiireellesi!
Kyllä sinä sinne lopunajan lämpöön pääset vähemmälläkin hosumisella.- Tämäonniinnähty
TeuvoSuni kirjoitti:
Salli minun nauraa sinun saatanalliselle kiireellesi!
Kyllä sinä sinne lopunajan lämpöön pääset vähemmälläkin hosumisella.Olet joutunut luikkimaan yhdestä sun toisestakin keskustelusta jauhot suussa ja häntä koipien välissä, sekä kulmat kurtussa pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?631241Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11900Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75815Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.87682- 53644
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt36574Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46564Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36534Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot118530Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43513