Elämäsi pahin morkkis? Vertaistukea kaivataan!

Psykoosipotilas

Tuli tossa eilisen illan päälle lähdettyä vielä baarin, tai tätä päiväähän se oikeestaan on... Saimme yöllä puoli kaksi idean lähteä baariin ja mehän lähdimme pämppäämään. Puolitoista tuntia aikaa vetää turpa täyteen ennen pilkkua, huhhu sitä tahtia. Tuli nääs vedettyä seitsemän shottia ja muutama sidukka per akka ja jatkot päälle.

Jatkoille päädyimme kaverin vanhempien omakotitaloon, ei siinä jatkot sujui ihan hyvin aamu kahdeksaan asti. Siipastiin muutamat sidukat ja kömmittiin nukkumaan. Aamulla todellinen koitos kun heräämme ja kävelemme alakertaan ja kaverini vanhempien sohvalla nukkuu alaston mies joka huutaa kaverini nähdessä ANNELIII NUOLE MUN PERSREIKÄÄ. Kyllä hävetti. Ja muutenkin, olo on kuin hullulla. Tekisi mieli lepositeisiin, ettei vaan pääse tekemään itselle mitään.. KAMALA morkkis, tälläiset yllätyspämppäämiset ei sovi minulle, psykoosihan tässä iskee. Tässä kaverin kanssa lojutaan sängyn pohjalla käsi kädessä, pelottaa mahdottomasti. Tiedättekö sen tunteen, kun ei uskalla lähteä ulos edes tupakalle kun pelkää, että kaikki tietää mitä olet tehnyt?

Ei siinä, pikkuhiljaa rupee tuntumaan siltä, että olen katkon tarpeessa. Tämäkin viikonloppu piti olla selvinpäin, melkein selvisin. SIKSI TÄMÄ MORKKIS, kun en selvinnytkään. Ihanat kohtalotoverit, jakakaa tarinanne!

3

379

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maansamyynyt

      Elikkäs mulla oli tossa pari viikkoa sitten koulun kanssa gaala jota seurasi jatkot. Itse en paljoa illasta muista, niistä sain kuulla jälkeenpäin. Ja hiihtolomalta palattuani pari tyttöä lähti minua karkuun, ainakin siltä se vaikutti. Morkkis sai siis jatkoa, joka jatkuu varmaan lukiosta valmistumiseeni asti. Aina kun se fiilis palaa minulle niin olo on voimaton ja tekisi mieli paeta sitä. Tehty on kuitenkin tehty ja sen korjaaminen on sama asia kun lähtisi kokoamaan Berliinin muuria teipin avulla. En lähde sen kummemmin purkamaan tapahtumia, koska ne ovat vain niin hävettäviä.

    • Nolous

      Noo tota se, kun otin kännissä viinaa ja lääkkeitä> portsarin huomatessa rupesin riehumaan ja mut niputettiin baarin eteen. (En muista siitä vaan ystävä kerta). Kaiken seurauksena herään lepareissa paikallisessa sairaalassa.

      Todisti aika monet, enkä kehtaa enää ikinä mennä ko paikkaan. Että sellasta.

    • yhyy

      Amatöörit

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      276
      4712
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2894
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      36
      2882
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1816
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1674
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      61
      1438
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1292
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      220
      1204
    Aihe