Ystävänpäivä lähestyy, ja tämä haaste heitetään kaikille keravalaisille!
Laita ystävänpäiväksi ilahdutuskortti vanhainkotiin, naapurille, kivalle kaupantädille, yksinäiselle tuntemattomalle, niille jotka pyörittävät tämän kaupungin superhienoa hammashoitoa, sille kivalle sedälle joka tekee koko taloyhtiön lumityöt... Jaa ilahtumista ja kerro, kenelle kortin laitoit!
Tee itse, osta Suomalaisesta, ehdota päiväkotiryhmän askarteluksi. Hauska kortti, runokortti, arvostuskortti, rakkauskortti, kiitoskortti. Yksi kortti tai vaikka kuinka monta. Tee jotain hassua - ilahduta tuntematonta - ollaan kaikki Keravalla ystäviä keskenämme!
Vähän pöhköä, vai mitä?
Mutta koska "kun kaksi ihmistä hymyilee, yleensä toinen olet sinä itse", täten HykKe ehdottaa: 2015 olkoon ilahduttamisen vuosi!
Keravalainen ilahdutushaaste
Karkkilakerava
1
122
Vastaukset
- setykkä
Lähetän rakkaita terveisiä Almalle.
Ilman Sinua elämä olisi köyhempää !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1166310Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3776113Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695810Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452345Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151390- 121211
- 1821052
- 59867