Onko tämä hymyilevä Jumala?

6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuo on juuri sitä jumalanpilkkaa, jonka laki kieltää. Jumala ei saa meitä pilkata!

Äänestä
  • Joo, joku raja se Jumalallakin pitää olla.

    Äänestä

"-kyllä on maharotoonta kahta kaliupäätä hiuksistansa yhtehen situa", sanoo jo muinainen e-pohjalainen sananlaskukin!
Toivotan aloittajalle ja muille mielekästä päivänjatkoa ja virkeyttä..:)

Äänestä
  • Samoin kiitos :)

    Äänestä

Se on selvä Packman.

Äänestä
  • Joka paikkaan sekin ehtii.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikkeesitäkans kirjoitti:

Pitääkö se julli meitä pilkkanaan?
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015021119177320_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu