Mitä ihmeen järkeä on hankkia koira...jota kuitenkin pidetään ketjuissa ulkona. Räksyttämässä. Koiran voi kyllä opettaa olemaan hiljaakin. Tuo jatkuva räksytys alkaa olla jo liikaa.!!
Hau Hau..
8
249
Vastaukset
- Lfvjehj
Joopa joo. Räksytys vaan jatkuu. Eniten ärsyttää kun vkl.joutuu aamusta iltaan sitä kuuntelemaan. Eikö sitä koiraa voi opettaa....voi jos vähän viitsii näkeä vaivaa. Koiralla on sievä koirankoppi ja liikkuu pihallaan juoksuketjussaan. Useasti olen miettinyt ..eikö vierusnaapureilta mene jo hermot. ??
- TEE_ASIALLE_JOTAIN
Miksi et ilmoita koiran omistajalle epäkohdasta vaan kitiset
anonyyminä netissä?
Tai soita viranomaisille ja valita niille koiran aiheuttamasta metelistä.
- hdggs
Niinpä aion soittaa viranomaisille...vaan luuletteko että tarttuvat asiaani...epäilen. Naapurisovun vuoksi olen kovasti toivonut että lukisivat palstaa...uskoisin että kolahtaisi.
- Huonostiluultu
Ei kolahda !
- Koirakuluttaja
Se koira älähtää joho kalikka kolahtaa. Kylä se Veikkoki näi laulo. kasvattajien vika jos piskit ei osaa olla hiljaa. KOIRAT POIJJES.
- Rovaniemeläinen56
Kylä se on taas ne mopopojan perkeleet ku huutaa..
- howhowhow
Daacia vaan.
- MustiJaM...i
Kyllä koiranvoi kouluttaa https://youtu.be/qnetChXXtxk kyllä se oppii tavoille. Räksytys on toki kiusallista. Naapurisopukin ois kiva asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591184Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11860Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75795- 53634
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83613Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45542Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33537Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40501