Persussuomalaisten kunnanvaltuutettujen joukkopako soinidiktatuurista jatkuu kiihtyen kautta maan. Ainakin 56 persuvaltuutettua on jättänyt puolueen lyhyessä ajassa. Nyt erosi persuista kolme Pieksämäkeläistä kunnanvaltuutettua: Sanna Hirvonen, Tapio Klen ja Paavo Korhonen. Tapio Klen oli kotikaupungissaan viime kunnallisvaalien ääniharava, saaden peräti 354 ääntä.
http://kuntalehti.fi/kuntauutiset/paatoksenteko/kolme-valtuutettua-jatti-perussuomalaiset-pieksamaella/
http://kuntalehti.fi/kuntauutiset/paatoksenteko/kolme-valtuutettua-jatti-perussuomalaiset-pieksamaella/
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hello ! Kautta maan mies ;)
>>Ryhmä oli yhteistyökyvytön. Yhteistyötä pitäisi tehdä myös muiden ryhmien kanssa, mutta siihen osalla ryhmän jäsenistä ei ollut halua<<
Aika änkyröitä!
Osa persuista ei valitettavasti ole sisäistänyt persuje viime vaalien slogania "Perussuomalaiset on muuta mieltä kuin vanhat puolueet". Kyllä persujen pitäisi jatkaa hyvin alkanutta käytäntöä ja räksyttää vaalikauden loppuun asti kaikille muille. Ja eihän se pahaa tee räksyttää välipalana myös toisilleen.
Persujen sisäinen räksytys on huomioitu tänäänkin kautta maan.
http://www.kouvolansanomat.fi/Mielipide---Kolumnit/2015/02/13/Peruskouvolalaiset/2015218610343/68